Romania...14.12.2005 ora 20.00..la mine acasa...dau pe OTV...sare ca un broscoi pe ecranul TV-ului chipul minunat al mestesugarului in cuvinte magulitoare,domnul 120(one hundred and twenty) kilos a.k.a Horia Mascarici Ivanovici...Interviu cu domnul conte de Torino,fost baron de Arges,fost lord de Londra, Adriiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaan Mutuuuuu...
Invazie de pleonasme,greseli gramaticale,formulari hazlii,intreabri de nivel prescolar,presarate cu atingeri gingase ale fularului cu Juventus,pus cu migala in jurul gatlejului domnului Ivanovici(desi arata a lantisor, firav e de-a dreptul gatutzul stimatului intervievator)..
Ce rezulta:un manual de colectie(dupa cum scria in coltul din dreapta a ecranului)despre cum poti linge cu eleganta acolo unde ai scuipat cu putin timp in urma..
in concluzie:o delectare pentru amatorii de divertisment,un exemplu despre cum nu se ia un interviu..Lipsa de profesionalism,logistica(plimba Horica un microfon, cam cat piciorul subtire al dansului,de le Gurita lui la nasul reabilitat a lui Adi,incat la un moment dat incepea sa il ia amorteala:)))..
Un sfat:cei care doresc sa invete de la un profesionist cum poti sa treci de la scuipat la lins in timp relativ scurt sa imi ceara inregistrarea...o pastrez ca si alternativa la Stan si Bran