Este normal si logic sa nu ne bucure un parcurs bun al rivalelor din campionat,sa nu sarim in sus cand vedem ca sunt constante,isi tin jucatorii si mai mult,se intaresc in fiecare pauza competitionala..Dar la urma urmei care este avantajul nostru si dezavantajele vizavi de aceste lucruri??...
Mocirla diviziei A,mai nou la propriu si mai putin la figurat,nu ajuta Steaua mai deloc..
Un campionat puternic,in care echipele care se bat la titlu an de an(si aici ma refer la cel putin 3) este benefic pentru noi?..Avand cel putin 6 meciuri puternice pe an,de nivel european,cu presiune fantastica,cu miza nu cresc si jucatorii in valoare,nu capata incredere si experienta pe cand vor juca in Europa?Eu zic ca se instaureaza o stare de normalitate in fotbalul nostru la nivel de seniori(la junior este jalnic),stare de normalitate in care se cumpara mai mult decat se vinde si se cauta a se pastra valorile in tara...Si asta este benefic si pentru noi..
