Conducerea clubului Farul Constanta a depus un memoriu la Comisia Centrala a Arbitrilor (CCA), acuzand prestatia arbitrului Alexandru Tudor la meciul cu CFR Cluj, pierdut cu scorul de 1-2, in ultima etapa a turului Diviziei A. In memoriu se cere excluderea din arbitraj a lui Alexandru Tudor si anularea celui de-al doilea cartonas galben primit de fotbalistul Laurentiu Florea. De asemenea, clubul de pe litoral sustine ca isi rezerva dreptul de a-l reclama pe Tudor la UEFA, careia ii va trimite o caseta cu meciul de la Constanta.
adevarulonline.ro
______________
Subscriu cererii formulate de clubul Farul privind excluderea din arbitraj a lui Tudor.
Parerea mea sincera e ca Tudor nu e arbitru ci figurant.
Un alt "arbitru" care nu ar mai trebui lasat sa fluiere,cel putin la divizia A,este arbitrul de casa al echipei Dinamo,banditul de Cristi Balazs.
Poate si altii.
