FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

dincolo de simpatii..

jaap05.12.2005 14:18

exista o slabiciune fundamentala in jocul Stelei, care a iesit la suprafata in special in meciurile cu Dinamo, Vaslui si Bistrita...practic, daca nu are un avantaj confortabil de 2-3 goluri echipa 'cade', aparent inexplicabil..cred ca este vorba de pregatirea fizica dar mai important de faptul ca exista jucatori in primul 11 care nu fa fatza fotbalului modern care se bazeaza pe forta, argesivitate, viteza, constanta pe durata a 90 de minute...e evident ca e vorba aici de Paraschiv, Bostina(ZERO pe faza de aparare), Nesu si , partial, Dica..prin prisma asta eu salut venirea lui Olaroiu pentru ca jucatorii sau favoriti sunt exact opusul celor nominalizati mai sus

danciu1905.12.2005 14:53

dk nici Paraschiv nu face fata jocului,yo nu stiu la ce fotbal te uiti tu.e normal sa apara si oboseala,nu crezi.acum 2 etape eram la 5 puncte de Dinamo,acum la 1 yo zic ca e bine.forza Steaua!

I.N.Money05.12.2005 14:57

Olaroiu cred ca o sa faca modificari in primu 11 al Stelei...parca ii vad titulari pe Marin si pe Dumitru...

Piece of Mind05.12.2005 15:04

Muscati limba!... :lol: sau mana care tasteaza ... :lol:...

armanovici05.12.2005 15:10

si infigetzi dintzii in mouse si ia o imbucatura!!!

 

Never Petrica marinica again...mai bine pictorul nostru,tonitza 2 aka Neshu!

I.N.Money05.12.2005 16:38

Pai Marin nu-i copilul lui de suflet de la FC National?? :wink:

sorin_77705.12.2005 18:19

Daca Olaroiu schimba un jucator in aceasta formula s-a dus pe apa sambetei toata munca lui Oleg. Se vede ca si Oleg cand schimba unul echipa nu joaca nimic, ba mai mult nu reuseste nici un gol.

 

INTREBARE: Cate goluri a marcat Steaua dupa prima schimbare?

reddog05.12.2005 18:50

Acum adevarul e ca Paraschiv a facut o greseala demna de un incepator, va dat pe apa sambetei tot jocul. Si tot nu inteleg de ce. Totusi, sa ziceti merci ce nu a luat si Radoi rosu la acea intrare cu ambele picioare.

Cat despre Dumitru, eu nu prea il vad in formula voastra de baza, poate ca ramane unul dintre cei mai buni la centrari, dar deja e cam telefonat.

sorin_77705.12.2005 19:10

Dumitru o centrare a dat-o bine dar Dica a telefonat-o... cat sa ne mai salveze si Dica. Mai mult sunt suparat pe interventia lui Haisan la lovitura de cap a lui Cristea... Pe Para nu il iert curand, mai ales ca putea face 2-0 mai devreme cu 1 minut.

reddog05.12.2005 19:12

Nu stiu cum se face ca voi tot cu echipele astea fara pretentii aveti probleme. Sa inteleg ca tratati aceste meciuri cu indiferenta? Porniti de la ideea ca sunteti clar invingatori? Nu sunteti destul de mobilizati? E ceva ciudat la mijloc. Pana una alta mie mi-a placut meciul. :wink:

sorin_77705.12.2005 19:20

E normal sa iti placa... Dar nu stiu daca rezultatul era acelasi pe un alt teren... la fel si despre voi cu Poli... Puteati sa mai bagati de 2 ori mingea in poarta daca noroiul din careul lui Popa nu il incurca pe Bratu si Niculescu...

reddog05.12.2005 19:22

Lasa ca si ei au ratat, au jucat destul de bine, as fi lipsit de fair play sa declar ca nu ne-au tinut piept destul de ok. Insa si starea terenului a fost cum a fost, asa sunt terenurile pe la noi, se pare ca in sezonul ploios nu e de jucat 2 meciuri in 4 zile.

sorin_77705.12.2005 19:25

E foarte grav... ce ne faceam daca jucam ultima etapa acasa in Cupa UEFA?

reddog05.12.2005 19:27

Pai noi ne-am descurcat cu rusii, poate ii ingropam de tot pe gingasii de francezi, iar voi le aminteati nemtilor de razboi. :wink:

Oricum, trebuie sa castigam si ultimele meciuri, toate trei echipele.

redandblue06.12.2005 08:20

Doggy cred ca la meciul vostru cu OM dc strangeti toate mingiile care vor intra in plasa nu au loc intr-un sac...

cristianotopeanu06.12.2005 09:17
E normal sa iti placa... Dar nu stiu daca rezultatul era acelasi pe un alt teren... la fel si despre voi cu Poli... Puteati sa mai bagati de 2 ori mingea in poarta daca noroiul din careul lui Popa nu il incurca pe Bratu si Niculescu...

 

 

De asemenea, nu vei putea sti daca rezultatul contra lui Halmsatds sau Lens era acelasi, pe un alt teren...Sau cu West Ham in '99 :)

iancu dragosh06.12.2005 09:27

Se poate ca in meciul cu valencia sau villareal rezultatul sa fi fost influentat de gazon, desi atunci cand ne-a dat Adi Ilie doua goluri tot jalnic arata. insa cu Lens gazonul a fost chiar acceptabil, si am reusit sa-i umilim tocmai datorita jocului nostru de pase. Francezii sunt o echipa care se bazeaza mai mult pe jocul in forta decat pe cel combinativ. Acelasi lucru este valabil si puntreu West Ham sau Halmstad. sa fim seriosii, jucatorii ultimelor doua echipe au jucat, in nordul lor friguros, si pe terenuri mai desfundate.

Putem vorbi de un anume avantaj doar in meciurile cu echipe mai tehnice ca noi, si sa recunoastem ca nu am intalnit multe echipe pe Ghencea care sa corespunda acestei caracterizari.

sorin_77706.12.2005 20:37
E normal sa iti placa... Dar nu stiu daca rezultatul era acelasi pe un alt teren... la fel si despre voi cu Poli... Puteati sa mai bagati de 2 ori mingea in poarta daca noroiul din careul lui Popa nu il incurca pe Bratu si Niculescu...

 

 

De asemenea, nu vei putea sti daca rezultatul contra lui Halmsatds sau Lens era acelasi, pe un alt teren...Sau cu West Ham in '99 :)

 

foarte adevarat... inseamna ca pana la urma terenul nu conteaza daca pe ala il ai si pe el joci... Rezultatul final ramane, lumea a uitat ca s-a jucat cu noroiul pana la gat, sau cu patinele in picioare.