FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stelios Parpas

Ronnie27.02.2010 05:36

Stelios Parpas (n. 25 iulie 1985, Limassol, Cipru) este un fotbalist cipriot care evoluează la echipa Steaua Bucuresti pe postul de fundas fiind imprumutat de la AEL Limassol pană in vara anului 2010.

 

19430_stelios_parpas.jpg

 

Inaltime: 183 cm

Locul nasterii: Limassol, Cipru

Data nasterii: 25 iulie 1985 (1985-07-25) (24 de ani)

 

Interesant este ca acest jucator nu a dat niciun gol in cariera de profesionist.

David27.02.2010 10:50

Ce cuplu de fundasi centrali avem!Imi aduc aminte de o poveste frumoasa cu Goian si Radoi la mijloc.

Daniel-Ionut13.03.2010 07:18

S'a miscat binisor, impotriva unui adversar incomod... in afara de faza in care trebuia dat penalty pentru Otelul...

MoWeed13.03.2010 08:18

Hai sa fim seriosi mah, e petarda

Maye13.03.2010 08:55

M-a amuzat teribil fundasul asta.

Cu el in teren protestul are un viitor. :D

AndyTytanBoys13.03.2010 13:44
Hai sa fim seriosi mah, e petarda

 

total de acord

 

valentin2day13.03.2010 14:32

eu sunt de parere ca are potential, mai ales ca nu e bagat in seama, cine stie poate fi Kapetanos 2

Dobai Attila18.03.2010 19:10
Cred ca poate fi un jucator bun de Steaua.Eu am o alta intrebare: ce cauta Toja in teren? fularsteaua2
RobYnho20.03.2010 20:54

Dar ce l'ai mai analizat.

David20.03.2010 21:40

Toja e responsabil de nivelul lui Parpas!

mountytoma22.03.2010 06:53

greu de crezut si acceptat ideea ca in prezent cel mai bun fudas al Stelei este un cipriot! e singurul care nu imi provoaca emotii cand are mingea. si e cel ce a invatat cel mai repede lectia ca nu trebuie sa dea mingea inapoi la portar!

mircea_1026.03.2010 19:47
si e cel ce a invatat cel mai repede lectia ca nu trebuie sa dea mingea inapoi la portar!

mai ales cat timp joaca la Steaua

Stryker26.03.2010 21:31

Initial am zis ca e cam varza, mai ales dupa primul gol luat de la javre, cand nu a vrut/putut sa sara la cap cu alexe ala, insa in ultimile meciuri a mai miscat cate ceva, oricum ca nivel, cred ca este undeva peste nivelul lui Baciu, macar nu da pase imbecile inapoi la portar cand e presat de un atacant rapid.

blindica26.03.2010 21:39

Si e singurul care faulteaza in careu si nu se da penalty contra Stelei,de 2 ori.E bine asa.

Stryker26.03.2010 21:56

astazi cel putin, nu a faultat deloc in careu, Stromajer ala e un atacant de mana a treia care a preferat sa plonjeze decat sa suteze cum o fi la poarta, nu putea fi vorba de un penalty :rolleyes:

blindica29.03.2010 12:45

Daca tie iti trage unul un spit in calcai,mai poti sa tragi la poarta? Parpas n-atinsese mingea,sa nu ne mintim.Dar el,ca jucator,e simpatic.Atat doar ca Alexe a fost nemarcat in groapa,unde n-ar trebui sa ajunga mingea la adversari.

David02.04.2010 17:08

Meciul cu Brasov e reusit penru el.

S.Mariuss03.04.2010 18:28

eu cred k e bun,cel putin fata de Baciu.imi place de il cum joaca si poate fi un transfer reusit.ramane de vazut pana la finalul returului

Lari26.05.2010 21:30

Stelios, ce faci? Cum este in vacanta?

 

Foarte bine, acum sunt prin Bulgaria, ma relaxez, dar sincer ma uit tot timpul la telefon. Imi doresc sa primesc un telefon si sa fiu anuntat ca voi ramane la Steaua si in sezonul viitor.

 

Cum a fost acest retur pentru tine?

 

Eu am fost fericit la Steaua, cand am venit aici mi-a fost putin teama, dar acum nu regret nimic. Pentru mine este important sa raman aici si sper ca pana pe 31 mai sa se rezolve situatia mea.

 

Este adevarat ca ai oferte si din Bulgaria?

 

Am auzit ceva, dar credeti-ma ca eu imi doresc sa raman in Romania. Daca nu voi mai fi dorit la Steaua este normal sa ma gandesc si la alte oferte.

blindica26.05.2010 22:32

Eu mi-as dori sa ramana,chit ca este adus pe filiera Gigi bani zero-Argaseala DvD-Stoichita umil. Nu a rupt gura targului,dar nici slab n-a fost.Si a parut ca-i pasa ca joaca la Steaua.

bobbyREDblue26.05.2010 22:56

Eu cand l-am vazut prima data am zis ca nu are asta fata de Steaua. Nici macar inaltimea corespuzatoare. Dar mi-a lasat o impresie placuta, sper sa ramana. Din toate meciurile ca titular nu a gafat niciodata si nu a gresit in postura ultimului aparator. Mai putin la golul lui Dinamo. Se mai intampla..

 

Totusi, arata ca vrea sa joace fotbal de calitate si asta e bine. La ora actuala mi se pare cel mai bun fundas central de la Steaua, chiar si peste Jelev. (pe Tall nu prea l-am vazut)

Ar face bine ciobanul daca l-ar pastra. E si destul de tinerel, poate juca si in dreapta...ar fi de folos..

red&blue_boy27.05.2010 04:47

In conditiile in care nu aducem pe altcineva,mai bun,ar fi bine sa ramana Parpas...