-Bună dimineața! (Cine dracu' mi te-a scos in cale?)
-Bună dimineața! ( Bună pe **** mă-tii! Nu vezi ce ochi umflați am?)
-Încă o zi ( de tot căcatul!)
- Da. Se anunță o zi frumoasă! ( Pe dracu'! Plouă de rupe! Și azi o să stau iar infundat in hârțoage!)
- O zi bună! ( Băga-te-aș in **** mă-tii de cretin! Dacă tot ți-am urat bună dimineață iți urez și o zi la fel.)
-Mulțumesc, la fel și dumneavostră! ( Mă cac in ea de zi. Și in gura ta de bou!)
****
- Sărut mâna, domnișoară! Ce bine arătați azi! ( Ce față de curvă ai!)
- ˜neața, domnu'! ( Of, iar a venit pisălogul ăsta!)
- Șefu' este? ( S-a sculat bețivul ăla?)
- Mai intârzie, e reținut! ( Oricum n-are timp de tine, față de mort!)
- Poate mai târziu mă anunțați și pe mine ( După ce te cheamă să i-o sugi, coardă analfabetă!)
- Fac tot ce pot ! ( Să aștepți tu! Ce față are hodorogu' naibii! Și țoalele alea parcă e de la second hand!)
****
-Bossul intârzie doar puțin, apoi il veți putea intâlni! (Până la urmă vi se face un mare favor că v-a invitat aici, fomiștilor!)
- Sigur, nicio problemă! ( Nici n-a intârziat decât o oră. Ce **** mea, e sculă!)
- Până atunci ( mai dă-vă in **** mea!)
- O cafea se poate? ( Că tu nu te simți!)
- Sigur, imi cer scuze. Trebuia să vă intreb! ( Da' poate vrei și un whiskey! Te crezi la cârciumă?)
- Mulțumesc. Nu e nicio problemă. ( Trebuia, da. Dar nu mi-e nici mie rușine să cer.)
- Haideți că a venit. Să mergem! ( Mișcați mai repede, amărâților, că n-are timp să vă aștepte pe voi!)
- Îmi cer scuze că am intârziat! ( Ă'știa cine sunt? De ce trebuia să mă văd cu ei?)
-Nicio problemă. E de ințeles. ( Punctualitatea e politețea regilor. Nu ești rege!)
- Cred că nu mai e nevoie să vă spun apreciez foarte mult realizările dvs. ( Cine dracu' sunt ciudații ăștia? Cine mi i-a adus? Aveam aici a, da..)
- Ne măguliți. ( Mănânci rahat. Habar nu ai ce invârtim!) Cred că noi ar trebui să spunem cât de mult vă apreciem! ( ****! Cum ajung toți ăștia să aibă atâția bani?)
-Mi-a plăcut foarte mult discuția cu dvs. (Care e unu', care e altu'? )
- Și noi am avut mult de invățat din discuția asta. ( Cafea, nu. Apă, nu. Data viitoare ne dai voie măcar să ne aducem de acasă?)
- Atunci ne-am ințeles? Batem palma! ( Naiba știe pe unde o fi umblat ciudatul ăsta cu mâna!)
- Sigur. Batem palma! ( O strângere de mână e mai tare ca un contract la ăștia, nu? )
- Atunci ne-am ințeles! ( Încă un fraier la remorcă!)
-Perfect! ( Dă Doamne!)
****
-V-a plăcut specialitatea noastră? ( La cum ați lins farfuriile de ce vă mai intreb? )
-Da. Minunat ! ( Ne era foame. Dracu' mai calcă prin bodega voastră. Opinci prăjite specialitatea casei?)
- Mă bucur! ( Mi se rupe!)
- Complimente bucătarului ! ( Da, multă ****! Da' ți-aș da și ție puțină că râzi ca vaca!)
- Mulțumesc, am să-i transmit! ( Jegosul dracului. Dacă ați ști voi că nu se spală la mâini după ce merge la budă! Curvar nenorocit!) Vă mai servesc cu ceva? ( Mai așteaptă și alți nehaliți. Hai, banu' și valea!)
-Nu, mulțumesc. Nota! ( Începe jaful! Dacă sare de milion nu pupi ciubuc!)
- Sigur! ( Ă'știa nu lasă ciubuc, scârțanii! I-am citit. Să vezi cât ii țin să aștepte nota!)
****
- Cel din colț e nepoțelul meu! ( Stricata aia de invățătoare l-a pus in margine. Stricata! Tot pe puradeii de buticari ii bagă in față!)
- Să vă trăiască ! ( Ce față de handicapat are! Seamănă cu tine!)
- Acum e el Recită. Să-l auziți! (Are cămășuța necălcată. Puturoasă noră-mea. I-am zis băiatului că nu face casă cu asta!)
-Da, ce drăguț! Cred că seamănă cu mămica. ( Adică o să ajungă tot fetiță la ce față are!)
- Aaa, nu știu. Mai degrabă cu băiatul meu. ( De unde o cunoști tu pe stricata de noră mea?)
- Vai, ce drăguț e! ( Handicapat! Nu e in stare să lege două vorbe! Și se bâțaie ca un cretin! )
- Și al dumneavoastră a fost atât de talentat! (Parcă e handicapat, lua-v-ar dracu' de buticari !)
*****
- Știți bătusem palma cu bossul ( Am pus botul!)
- A, da, da. Desigur! ( Suni cu număr ascuns, băga-mi-aș **** in fața ta!)
- Nu m-ați mai căutat n-am reușit să dau de ( Țeparilor, măcar acum știu cu cine am de a face!)
- Da, incă evaluăm! Stăm bine, foarte bine. De indată ce ( Muieeee! )
- Am ințeles! (Muieee!)
****
- E plăcută! ( Are țațe mari!)
- Așa am ințeles! ( E proastă de bubuie!)
- Are studii de specialitate! ( I-o suge lu' șefu' ăl mare!)
- Pare foarte pregătită, din ce am observat! (Da, a lucrat mult prin anale. Și se exprimă bine oral!)
-Lipsa de experiență poate fi un avantaj ( Oho, și ce experiență are!)
- Asta vine cu timpul! (Cred că la șaișpe ani rezolvase deja asta!)
****
- E foarte atent cu mine, dragă! ( E plin de lovele!)
- Ce drăguț! ( E plin de lovele!)
- Și nu e obsedat de sex! ( Nu i se scoală!)
- Ce drăguț! ( Nu i se scoală!)
- Și e atât de tandru! (Mă bate rar!)
- Ce drăguț! ( Te bate rar!)
-Și are un umor nebun! ( E chel!)
- Ce drăguț ! ( E chel!)
*****************
Cum ar fi lumea dacă n-am respecta micile convenții? Cine e imbecilul care a zis că e bine să spui ce gândești?
sursa: moshemordechai. wordpress.com
