FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Tenis

«1234512»
f234567k26.06.2010 11:21

Hanescu a gresit primul cand a inceput cu trucurile alea pentru trecerea timpului. Asa ceva nu se face. Mai bine abandonezi daca simti ca nu mai poti dpdv fizic.

Daniel-Ionut26.06.2010 16:21

Mda... deci a fost amendat cu 15.000 de euro.

blindica26.06.2010 17:32

15.000 dolari am inteles eu,adica asa spusesera la sport total fm. Si din participare a luat 40.000 ,a facut si el o aroganta de 15.000,e bun de angajat la Radio Zu,daca la tenis e mai greu.

Daniel-Ionut26.06.2010 17:37

Da, 15.000 de dolari, dar mai rau este ca s-ar putea sa il suspende pentru 2011.

Oricum, ce a facut el, isi merita soarta.

RedScorpyON26.06.2010 21:28

Nu inteleg de ce il acuzati toti pe Hanescu. Pai pe mine daca ma facea tigan,ii luam si familia in pila,nu i-l bagam doar in pizza masii... Pana mea,merita ala sa-l si bata... Eu unu il felicit pt ce a facut!

Daniel-Ionut26.06.2010 21:30

Hmmm... nu stiam ca l-a facut tigan :thumbdown:

blindica26.06.2010 21:49

Pai daca era atat de negru de suparare :)) .Imi mentin parerea ca organizatorii au tolerat acei spectatori pana cand Hanescu nu a mai suportat,asta zic din cele vazute.Ce zice peridrome cu tragerile de timp,nu am vazut,nu sunt informat.Sper sa nu-l suspende ,oricum nu incurca pe cineva.

MoWeed26.06.2010 21:51
Daca si Hanescu asta e jucator de tenis.. in primul rand daca un grup de spectatori te deranjeaza, vorbesti cu arbitrul, cu oficialii, ceri sa fie scosi afara, dar nu te indrepti spre ei si ii scuipi, mai ales la Wimbledon! Si in al doilea rand nu cedezi in halul asta servind toate mingile afara si facand greseli de picior pentru a termina mai repede meciul. Aseara a demonstrat cat de prost sta la capitolul mental.

In alta ordine de idei, patru fani au fost arestati aseara dupa ce Hanescu a facut o plangere. Astazi se va decide si ce sanctiune va primi Victor(ironic prenume, nu-i asa?).

Pai a cerut arbitrului sa ia masuri si acesta a refuzat. Eu il inteleg ca s-a enervat, poate as intelege si iesirea de pe teren, dar niciodata n-o sa inteleg sau n-o sa fiu de acord cu gestul lui tiganesc de a scuipa spre ei. Pentru mine, mai bine arunca dupa ei cu ceva....

RedScorpyON26.06.2010 22:02
Pai a cerut arbitrului sa ia masuri si acesta a refuzat. Eu il inteleg ca s-a enervat, poate as intelege si iesirea de pe teren, dar niciodata n-o sa inteleg sau n-o sa fiu de acord cu gestul lui tiganesc de a scuipa spre ei. Pentru mine, mai bine arunca dupa ei cu ceva....

 

Nu l-am vazut scuipand! :unsure: Dar eu in locul lui as fi facut mai rau daca ma faceau tigan...

red&blue_boy27.06.2010 06:58

Alexandra Dulgheru a fost eliminata ieri la Wimbledon,in turul 3,de Kaia Kanepi din Estonia. :( Pacat...

MoWeed27.06.2010 07:52
Nu l-am vazut scuipand! :unsure: Dar eu in locul lui as fi facut mai rau daca ma faceau tigan...

Pentru mine ar fi fost mai civilizat din partea lui sa sara gardul si sa-i ia la bataie cu mana lui decat sa scuipe spre ei. Este un gest inadmisibil, atunci cand reprezinti si o tara.

red&blue_boy27.06.2010 09:06

Parerea mea e ca a gresit Hanescu...O fi fost provocat,jignit,dar trebuia sa se controleze...Faza cu scuipatul e de necrezut,de neacceptat...

mircea_1027.06.2010 10:11

Foarte bine a facut Victor, pacat ca nu a dat o serva in directia lor :D :D

blindica27.06.2010 20:57

Dar nu una din aceea de non-combat. :no:

Daniel-Ionut01.07.2010 18:46

Horia Tecau in finala de dublu la Wimbledon! :w00t:

red&blue_boy01.07.2010 18:52

O performanta frumoasa,ma bucur pentru Tecau !Sper sa si castige finala.

f234567k01.07.2010 19:02

Presimt un meci de cel putin 4 seturi in compania lui Melzer si a lui Petzschner. Neamtul are o serva devastatoare. Cel mai bine a simtit-o Nadal pe pielea lui in 16-imi.

cody01.07.2010 19:11

nici Tecau nu serveste rau ....

 

 

in finala depinde si de forma suedezului care are oscilatii , in sferturi in setul 2 cazuse total noroc cu Tecau care mentine echilibrul , azi suedezul a fost in forma buna , are ceva probleme cu forehand ul , nu prea il stapaneste bine insa la fileu e genial are ceva reflexe '' batranelul ''

 

Tecau a mers pe aceeasi linie inca de la inceputul turneului si asta e un plus pentru el !

 

Mult succes !

f234567k01.07.2010 19:30

Sorana Cirstea isi confirma sezonul "excelent". A pierdut in turul 2 astazi la Cuneo(Italia) in fata lui Sophie Ferguson din Australia, nr. 119 wta 6-2 6-2

red&blue_boy01.07.2010 19:43

Bai,dar Carstea nu isi mai revine... :(

f234567k02.07.2010 22:10

Pentru cine vrea sa vada finala lui Tecau de la dublu, meciul are loc dupa finala feminina de la ora 16.

red&blue_boy03.07.2010 16:17

Tecau si Lindstedt sunt condusi cu 2-0 la seturi in finala la Wimbledon... :(

f234567k05.07.2010 15:02

Astazi au fost actualizate clasamentele ATP si WTA

 

ATP

Hanescu-37

Ungur-148

Crivoi-181

dublu:

Tecau-26

 

top10:

1. Nadal

2. Djokovic

3. Federer

4. Murray

5. Soderling

6. Davidenko

7. Del Potro

8. Berdych

9. Roddick

10. Verdasco

 

WTA

 

Dulgheru-30

Cirstea-69

Gallovits-83

Halep-111

Niculescu-112

Olaru-119

 

dublu:

Niculescu-28

Gallovits-76

Cirstea-74

Olaru-86

 

top10:

1. Serena

2. Jankovic

3. Wozniacki

4. Venus

5. Stosur

6. Dementieva

7. Clijters

8. Schiavone

9. Zvonareva

10. Na Li

f234567k17.07.2010 09:52

Horia Tecau si partenerul lui Robert Lindstedt s-au calificat in finala turneului de la Bastad(Suedia) dupa ce au trecut de Luczak/Siljestrom 6-1, 6-3, Bednarek/Kowalczyk 6-4 6-4 si de Bracciali/Starace prin abandon.

In finala de maine cei doi vor juca impotriva italienilor Seppi/Vagnozzi.

cody17.07.2010 09:54

 

sper sa castige !

«1234512»