Hanescu a gresit primul cand a inceput cu trucurile alea pentru trecerea timpului. Asa ceva nu se face. Mai bine abandonezi daca simti ca nu mai poti dpdv fizic.
Hanescu a gresit primul cand a inceput cu trucurile alea pentru trecerea timpului. Asa ceva nu se face. Mai bine abandonezi daca simti ca nu mai poti dpdv fizic.
Mda... deci a fost amendat cu 15.000 de euro.
15.000 dolari am inteles eu,adica asa spusesera la sport total fm. Si din participare a luat 40.000 ,a facut si el o aroganta de 15.000,e bun de angajat la Radio Zu,daca la tenis e mai greu.
Da, 15.000 de dolari, dar mai rau este ca s-ar putea sa il suspende pentru 2011.
Oricum, ce a facut el, isi merita soarta.
Nu inteleg de ce il acuzati toti pe Hanescu. Pai pe mine daca ma facea tigan,ii luam si familia in pila,nu i-l bagam doar in pizza masii... Pana mea,merita ala sa-l si bata... Eu unu il felicit pt ce a facut!
Hmmm... nu stiam ca l-a facut tigan ![]()
Pai daca era atat de negru de suparare
.Imi mentin parerea ca organizatorii au tolerat acei spectatori pana cand Hanescu nu a mai suportat,asta zic din cele vazute.Ce zice peridrome cu tragerile de timp,nu am vazut,nu sunt informat.Sper sa nu-l suspende ,oricum nu incurca pe cineva.
Daca si Hanescu asta e jucator de tenis.. in primul rand daca un grup de spectatori te deranjeaza, vorbesti cu arbitrul, cu oficialii, ceri sa fie scosi afara, dar nu te indrepti spre ei si ii scuipi, mai ales la Wimbledon! Si in al doilea rand nu cedezi in halul asta servind toate mingile afara si facand greseli de picior pentru a termina mai repede meciul. Aseara a demonstrat cat de prost sta la capitolul mental.In alta ordine de idei, patru fani au fost arestati aseara dupa ce Hanescu a facut o plangere. Astazi se va decide si ce sanctiune va primi Victor(ironic prenume, nu-i asa?).
Pai a cerut arbitrului sa ia masuri si acesta a refuzat. Eu il inteleg ca s-a enervat, poate as intelege si iesirea de pe teren, dar niciodata n-o sa inteleg sau n-o sa fiu de acord cu gestul lui tiganesc de a scuipa spre ei. Pentru mine, mai bine arunca dupa ei cu ceva....
Pai a cerut arbitrului sa ia masuri si acesta a refuzat. Eu il inteleg ca s-a enervat, poate as intelege si iesirea de pe teren, dar niciodata n-o sa inteleg sau n-o sa fiu de acord cu gestul lui tiganesc de a scuipa spre ei. Pentru mine, mai bine arunca dupa ei cu ceva....
Nu l-am vazut scuipand!
Dar eu in locul lui as fi facut mai rau daca ma faceau tigan...
Alexandra Dulgheru a fost eliminata ieri la Wimbledon,in turul 3,de Kaia Kanepi din Estonia.
Pacat...
Nu l-am vazut scuipand!Dar eu in locul lui as fi facut mai rau daca ma faceau tigan...
Pentru mine ar fi fost mai civilizat din partea lui sa sara gardul si sa-i ia la bataie cu mana lui decat sa scuipe spre ei. Este un gest inadmisibil, atunci cand reprezinti si o tara.
Parerea mea e ca a gresit Hanescu...O fi fost provocat,jignit,dar trebuia sa se controleze...Faza cu scuipatul e de necrezut,de neacceptat...
Foarte bine a facut Victor, pacat ca nu a dat o serva in directia lor
:D
Dar nu una din aceea de non-combat. ![]()
Horia Tecau in finala de dublu la Wimbledon! ![]()
O performanta frumoasa,ma bucur pentru Tecau !Sper sa si castige finala.
Presimt un meci de cel putin 4 seturi in compania lui Melzer si a lui Petzschner. Neamtul are o serva devastatoare. Cel mai bine a simtit-o Nadal pe pielea lui in 16-imi.
nici Tecau nu serveste rau ....
in finala depinde si de forma suedezului care are oscilatii , in sferturi in setul 2 cazuse total noroc cu Tecau care mentine echilibrul , azi suedezul a fost in forma buna , are ceva probleme cu forehand ul , nu prea il stapaneste bine insa la fileu e genial are ceva reflexe '' batranelul ''
Tecau a mers pe aceeasi linie inca de la inceputul turneului si asta e un plus pentru el !
Mult succes !
Sorana Cirstea isi confirma sezonul "excelent". A pierdut in turul 2 astazi la Cuneo(Italia) in fata lui Sophie Ferguson din Australia, nr. 119 wta 6-2 6-2
Bai,dar Carstea nu isi mai revine... ![]()
Pentru cine vrea sa vada finala lui Tecau de la dublu, meciul are loc dupa finala feminina de la ora 16.
Tecau si Lindstedt sunt condusi cu 2-0 la seturi in finala la Wimbledon... ![]()
Astazi au fost actualizate clasamentele ATP si WTA
ATP
Hanescu-37
Ungur-148
Crivoi-181
dublu:
Tecau-26
top10:
1. Nadal
2. Djokovic
3. Federer
4. Murray
5. Soderling
6. Davidenko
7. Del Potro
8. Berdych
9. Roddick
10. Verdasco
WTA
Dulgheru-30
Cirstea-69
Gallovits-83
Halep-111
Niculescu-112
Olaru-119
dublu:
Niculescu-28
Gallovits-76
Cirstea-74
Olaru-86
top10:
1. Serena
2. Jankovic
3. Wozniacki
4. Venus
5. Stosur
6. Dementieva
7. Clijters
8. Schiavone
9. Zvonareva
10. Na Li
Horia Tecau si partenerul lui Robert Lindstedt s-au calificat in finala turneului de la Bastad(Suedia) dupa ce au trecut de Luczak/Siljestrom 6-1, 6-3, Bednarek/Kowalczyk 6-4 6-4 si de Bracciali/Starace prin abandon.
In finala de maine cei doi vor juca impotriva italienilor Seppi/Vagnozzi.
sper sa castige !