FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciurile De Pregatire In Al Doilea Cantonament Al Stelei In Antalya

Virgil18.01.2010 09:16

30 ianuarie 2010 - 12 februarie 2010 - Cantonamentul Nr. 2

 

- cazare la Hotel Miracle - Lara Kundu, Antalya

- 1 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - Vasas SC (Ungaria) - meci amical

- 5 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - NK Rijeka (Croatia) - meci amical

- 7 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - Lokomotiv Sofia (Bulgaria) - meci amical

- 9 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - Terek Groznii (Rusia) - meci amical

- 11 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - BATE Borisov (Belarus) - meci amical

- 12 februarie 2010 - sosire la Bucuresti

 

dayra18.01.2010 10:06

pe 12 vin din cantonament si pe 13 avem meci? :blink: sau nu e corecta data disputarii primului meci?

RobYnho18.01.2010 10:13

Ce meci avem pe 13 ? Daca te referi la campionat, primul meci il avem pe 20.

dayra18.01.2010 10:14

da, la campionat, pe site scrie ca e pe 13 primul meci.Si m-am uitat acum, prima etapa a Ligii I incepe pe 13 februarie.

 

LE: acum am vazut ca s-a amanat cu o saptamana :D:D (LPF are un site de :shit: )

RobYnho18.01.2010 10:54

Stim. :D

Dragoshel18.01.2010 16:16

16 ianuarie 2010 - 27 ianuarie 2010 - Cantonamentul Nr. 1

 

- cazare la Hotel Concorde - Lara Kundu, Antalya (facem precizarea ca FC Steaua Bucuresti a renuntat la cazarea in Hotelul Sherwood Breeze de comun acord cu managementul hotelului, dupa ce oficialii nostri au fost anuntati ca exista posibilitatea ca, in aceeasi perioada, o alta echipa sa aiba cantonamentul in acelasi loc. Conform politicii clubului nostru de a nu imparti hotelul cu alte echipe sau cu reprezentantii presei, precum si datorita calitatii superioare a Hotelului Concorde, s-a ajuns la aceasta decizie).

 

- 26 ianuarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - FC Red Bull Salzburg - meci amical

- 27 ianuarie 2010 - sosire la Bucuresti

- 28 ianuarie 2010 - zi libera

- 29 ianuarie 2010 - antrenament la stadionul Steaua

 

30 ianuarie 2010 - 12 februarie 2010 - Cantonamentul Nr. 2

 

- cazare la Hotel Miracle - Lara Kundu, Antalya

- 1 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - Vasas SC (Ungaria) - meci amical

- 5 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - NK Rijeka (Croatia) - meci amical

- 7 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - Lokomotiv Sofia (Bulgaria) - meci amical

- 9 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - Terek Groznii (Rusia) - meci amical

- 11 februarie 2010 - FC Steaua Bucuresti - BATE Borisov (Belarus) - meci amical

- 12 februarie 2010 - sosire la Bucuresti

 

 

Lotul Stelei care a facut deplasarea in Turcia a fost urmatorul:

 

Portari: Zapata, Tatarusanu, Lungu

Fundasi: Ghionea, Golanski, Emeghara, Jelev, Tudose, Baciu, Marin, Ninu

Mijlocasi: Toja, Tudela, Tanase, Bejan, Nastasie, Szekely, Nicoliță, Ionescu, Plesan, Onicas Bicfalvi, Ov. Petre

Atacanti: Kapetanos, Surdu, Stancu

 

primul meci de pregatire din acest cantonament il vom avea contra celor de la FC Red Bull Salzburg in data de 26 ianuarie la ora 18:00

 

 

Mihai Stoichita a lua in cantonamentul din Antalya si doi jucatori de la Steaua II --> Ionut Nastasie (18 ani) si mijlocasul central Florin Bejan (19).

Marius20.01.2010 14:39

Ros-albastrii au efectuat miercuri doua antrenamente, dintre care primul a inceput in jurul orei 10:30. Acesta a fost alcatuit din cateva serii de alergari si exercitii cu mingea si a durat aproximativ 90 de minute. Cea de-a doua sedinta de pregatire a fost programata la ora 17:30.

 

steauafcpunctcom

razvan2822.01.2010 20:50

Decat sa dea banii pe 2 stagii de pregatire in strainatate mai bine facea decat unul si mai facea acolo o economie poate luam si noi un jucator mai bun...da nuuuu.Se poate sa gandeasca oieru jegos macar putin

Ronnie23.01.2010 09:48

@razvan28

 

Ai lucrat vreodata intr-un club de fotbal?

Astristul23.01.2010 11:34
Decat sa dea banii pe 2 stagii de pregatire in strainatate mai bine facea decat unul si mai facea acolo o economie poate luam si noi un jucator mai bun...da nuuuu.Se poate sa gandeasca oieru jegos macar putin

Sunt de acord cu tine. Asa ca fapt divers, Astra a pus in aplicare ideea ta in iarna asta. Cu mentiunea ca, spre deosebire de Steaua care face 2 scurte, ei fac unul, lung! :D

 

Oricum mi se pare aiurea asa sa te duci undeva, stai 10 zile, te intorci in Romania, si dupa aia revii pentru alte 10 zile in acelasi cantonament.

Maye23.01.2010 13:33

EU sincer altceva nu pricep.

 

In prima parte a turului , terenurile in Romania sunt la pamant.

Atunci de ce te-ai duce la caldura si soare ca sa joci pe mese de biliard?

 

Trebuie reinventat Forbanul!

Astristul23.01.2010 14:14

Cum de ce? Sa nu raceasca jucatorii. :))

De cateva saptamani am impresia ca traiesc in Rusia. :D

David23.01.2010 15:42

Pai,si in meciurile oficiale?In plm,ii putea duce sa joace la Miercurea Ciuc in ultimul stagiu,pentru a se mai cali.

Maye23.01.2010 16:21

Ideea Forban ramane cea mai buna.

Ronnie23.01.2010 17:16

Cantonamentele sunt pentru pregatirea formei femeilor, nu pentru a construii relatii de joc.

Astristul23.01.2010 18:51
Ideea Forban ramane cea mai buna.

Pacat ca nu mai e nea Piti sa-i mai duca pe acolo.

MoWeed23.01.2010 20:07
Ideea Forban ramane cea mai buna.

Asa este. Poate asa nu mai ziceau dupa 3 meciuri ca deja sunt obositi

Free_Steaua26.01.2010 05:30
Asa este. Poate asa nu mai ziceau dupa 3 meciuri ca deja sunt obositi

 

Ar fi buna ideea cu forbanul, dar prin anul 2004, cand aveam jucatori rezistenti.

Daca se face acum cantonament la Forban avem minim 5 jucatori accidentati. Jucatorii Stelei care au facut antrenamente pe la Forban au fost pregatiti de mici pentru asemenea antrenamente...voi nu vedeti ca si la noi si-n groapa se plang jucatorii prin presa ca sunt "tari" antrenamentele din Antalya?

Pacat pentru ca nivelul tehnic a crescut putin, iar cu pregatirea care se facea pe vremuri la Forban nu mai lesinam in toate meciurile europene. Tin minte ca dupa Piturca, toate generatiile Stelei au avut probleme cand aveau meciuri multe. Generatiile mai vechi nici nu aveau tupeul sa aduca in vorba asa ceva.Erau pregatiti si la 3 dimineata sa bata pe Dinamo.

RobYnho26.01.2010 12:40

In concluzie, sunt niste pisde.

Andrei^26.01.2010 13:59

Exista si dezavantajul ca la Forban nu joci atatea amicale, sau joci cu echipe ca FC Rasnov. Deci pe jucatorii tineri si pe cei imprumutati sau in probe, nu ii poti vedea "in actiune". Si de asemenea exista riscul sa se sperie de temperaturile de la munte din perioada asta. Conditie fizica faci si in Antalya, nu numai la Forban. Nu ai nevoie de -15 grade afara si de zapada pana la genunchi ca sa iti intaresti fizicul.

bodanelu26.01.2010 14:33

si cate amicale jucam noi in primul stadiu de pregatire? doar unul, cel de azi cu taurasii. Ala de ieri a fost doar un meci scoala..

razvan2826.01.2010 15:28

Da cu RB Salzburg