Imi pare bien ca lumea nu la uitat pe Ion Alexandrescu. Este greu sa faci o ierarhie, insa parca eu l-as pune pe Sfinxul pe primul loc deoarece a este creatorul Stelei moderne.In rest sunt foarte multi, noi aici suntem tineri si bineinteles ca ii stim in principal pe cei de dupa 80. Sunt foarte multi: "Profesorul" Constantin, Ienei,Zavoda I si II, Voinescu,iordache,Satmareanu, Iordanescu, Sames, Gigi Tataru, Aelenei, Anghelini. Din pacate pe acestia isi stiu doar din povestile spuse de tatal meu. Este pacat ca televiziunea romana nu realizeaza si ea niste documentare cu echipe celebre ale Stelei. Mai ales CCA si Steaua de la sfarsitul anilor 70 as da orice sa la vad intr-un film de 1,5- 2 ore. pacat ca suntem vaduvit de asemenea imagini si reportaje.