FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Chitară

1on08.12.2009 15:02

Știe cineva pe unde găsesc corzi de chitară pe-aici prin capitală? Și dacă mai știe cineva să-mi zică și diferența intre chitara "acustică" și aia "clasică".

Marius08.12.2009 16:18

gasesti in carrefour daca nu vrei ceva profesional. Sunt d-alea combinate, 3 de nylon si 3 de sarma d-aia, plm...

 

diferenta nu prea e intre clasica si acustica. poate fi vorba de diferenta doar daca te referi la chitara lui hendrix, care e clasica, dar nu acustica :D

Lari08.12.2009 17:33

Magazinul Muzica. Aia stiu si sa-ti explice tot ce vrei si au si o varietate larga de chestii.

Marius08.12.2009 18:07

sunt scumpe alea si pentru chitare d-astea nepretentioase nu merita sa dai atatia bani.

AG08.12.2009 18:12

guitar shop, pe stirbei voda, in apropiere de sala palatului