FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Unde Patinam Iarna Asta? Patinoare In Aer Liber

AG03.12.2009 12:39

Cu siguranta multora dintre noi ne plece miscarea si sportul,iar unii preferam pe timp de iarna patinajul.

Momentan in Bucuresti sunt doar doua patinoar in aer liber deschise, Patinoarul Floreasca si Patinoarul Drumul Taberei,urmand ca cel mai probabil pe 5 decembrie sa se deschida patinoarele Cismigiu si Unirii

Daca preferati sa patinati in sala, Patinoarul National Mihai Flamaropul are si el program pentru public.

Distractie Placuta

 

Program Patinoarul Floreasca sezon 2009-2010

 

Luni - Duminica

 

10:00 - 12:00

13:00 - 15:00

16:00 - 18:00

19:00 - 21:00

22:00 - 24:00

 

Acces Patinoar - 10 ron

Inchirieri Patine - 10 ron

Ascutit Patine - 10 ron

 

Bauturi calde (ceai,cafea,vin fier) - 5 ron

Restaurant,Parcare

 

Str. Mircea Eliade 16. sector 1. Bucuresti

Tel: 021- 230.12.15

 

Mijloace de transport:

RATB Autobuze : 135,182,282.

 

capacitatea patinoarului a fost vizibil miscorata cu aproximativ 40% din suprafata veche

 

Picture%20232.jpg

 

Program Patinoarul Drumul Taberei sezon 2009-2010

 

Luni - Joi

 

12:00 - 14:00

15:00 - 17:00

18:00 - 20:00

21:00 - 23:00

 

Vineri- Duminica

 

12:00 - 14:00

15:00 - 17:00

18:00 - 20:00

21:00 - 23:00

24:00 - 02:00

 

Acces Patinoar - 15 ron

Inchirieri Patine - 10 ron

Ascutit Patine - 10 ron

 

 

Str. Brașov 21A,sector 6.Bucuresti

Tel: 021-569.67.70

 

Mijloace transport:

Autobuz: 105, 168, 221, 268, 368

Troleibuz: 90,91,93

Tramvai: 41

Metrou: Când s-or ține parlamentarii de cuvânt

patinoar_drumul_taberei.jpg

 

Patinoarul Cismigiu

 

Luni - Joi

 

10:00 - 12:00

13:00 - 15:00

16:00 - 18:00

19:00 - 21:00

 

Vineri - Duminica

 

10:00 - 12:00

13:00 - 15:00

16:00 - 18:00

19:00 - 21:00

22:00 - 24:00

 

Acces Patinoar - luni-joi 10 ron

- vineri - duminica 15 ron

Inchirieri Patine - 10 ron

Ascutit Patine - 10 ron

 

Mijloace transport:

Autobuz: 122,137,336,601

Troleibuz: 61,66,69,70,85,90,92

 

Patinoarul National "Mihai Flamaropol" Bucuresti

 

Bulevardul Basarabia 35

Tel: 021-324.65.35

 

Mijloace transport

Tramvaie : 40,56 - statia " Patinoar" Blv.Basarabia

Autobuz/Troleibuz : 104,86 - statia "vatra luminoasa"

 

voi reveni cu programul pentru public

 

patinoarul-flamaropol11111111-agerpres.j

Ronnie03.12.2009 12:43

"Unde Patinam Iarna Asta?"

 

In beci. :)

AG03.12.2009 12:50

acolo la tine in fundul moldovei:))

KERATOCONUS03.12.2009 13:28

@AG

 

Sa vezi patinaj artistic pe strazile din Bucuresti cand da inghetul... :))

Vlad Bogdan03.12.2009 15:12

In Bucuresti este linia 368 la bus? :)) Cate linii sunt?

mihaitza8503.12.2009 15:42
In Bucuresti este linia 368 la bus? :)) Cate linii sunt?

fara numar, ca la tigani.

razvan2809.12.2009 15:53

Bun topic bravo AG

Eu am fost duminica in Cismigiu cu niste prieteni , iarna asta vreau sa invat si eu sa patinez :D

Chiar daca am fost varza macar am ambitia de invata sa patinez :happy: