FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CONCURS.

«12»
legis23.11.2005 08:04

1. Cine a fost suspendat pentru finala C.C.E. din 1989, dupa semifinala cu Galatasaray ? Raspuns: Ilie Dumitrescu

2. Cine a fost golgheterul Stelei in campania CCE '88-'89 ? Raspuns: Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] - 7g

3. Cati antrenori principali a avut Steaua, intre august 1984 - decembrie 1989? Raspuns: 2 (Emerich Ienei, Anghel Iordanescu)

4. Care a fost golaverajul Stelei in sezonul '94-'95, in Champions' League ? Raspuns:12-8 (7-6 in faza grupelor)

5. Care a fost golaverajul Stelei in sezonul '95-'96, in Champions' League ? Raspuns:3-5 (2-5 in faza grupelor)

6. Numiti cuplul de antrenori ai Stelei care a dus Steaua in semifinala C.C.E. 1988 Raspuns:Anghel Iordanescu - Dumitru Dumitriu

7. Care a fost cel mai mare scor realizat de Steaua in campionatul Romaniei ? Raspuns: 11-0 (Steaua - Corvinu)

8. Cand a castigat Steaua (sub aceasta denumire) prima Cupa a Romaniei ? Raspuns:1962

9. Care a fost cel mai mare scor realizat de Steaua in cupele europene? Raspuns: 6-0 (Steaua - Young Boys Berna)

10. In ce faza a C.C.E. '86-'87 (in ce tur : 1, 2, 3, etc) a fost eliminata Steaua ? Raspuns: 2( Steaua - Anderlecht 1-0 0-3)

redeye1723.11.2005 10:09

1. Ilie Dumintrescu

2. Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] 7 goluri

3. 3 " Halagian , Ienei, Iordanescu

4. 7 - 6

5. 2 - 5

6. Anghel Iordanescu " Dumitru Dumitriu

7. Steaua - Corvinul 11 " 0

8. sezonul 1961- 1962 Steaua - Rapid 5-1

9. Steaua - Young Boys Berna 6-0 , in 1998 cel mai mare numar de goluri Panathinaikos-Steaua 6-3

10.a fost eliminata in turul 2 de Anderlecht(nu a jucat primul tur fiind detinatoarea trofeului)

cristianotopeanu23.11.2005 18:30

Stimati concurenti, va anunt ca, pana acum, din 21 de raspunsuri primite (pe e-mail, sau pe forum), 20 sunt eronate :). Interesant este ca aproape nimeni nu stie sa citeasca o data in mod corect de pe un site si toti se iau dupa cei care gresesc.

armanovici23.11.2005 19:44

e mai usor sa dai copy paste...se merge la ghici.. :twisted:

cristianotopeanu24.11.2005 09:21

Eu ii astept si pe marii stelisti care posteaza "din ce au vazut, nu citit" si care apoi dau lectii de "stelism" datorita varstei lor superioare, sa isi dea cu parerea la acest test. In caz contrar, devine din ce in ce mai evident motivul neparticiparii lor.

fiara724.11.2005 15:38
Eu ii astept si pe marii stelisti care posteaza "din ce au vazut, nu citit" si care apoi dau lectii de "stelism" datorita varstei lor superioare, sa isi dea cu parerea la acest test. In caz contrar, devine din ce in ce mai evident motivul neparticiparii lor.

 

cam greu sa fi vazut cineva meciu din '62 :lol:

cristianotopeanu24.11.2005 17:08
Eu ii astept si pe marii stelisti care posteaza "din ce au vazut, nu citit" si care apoi dau lectii de "stelism" datorita varstei lor superioare, sa isi dea cu parerea la acest test. In caz contrar, devine din ce in ce mai evident motivul neparticiparii lor.

 

cam greu sa fi vazut cineva meciu din '62 :lol:

 

 

 

Cam greu sa caute cu ATENTIE raspunsurile pe net ;)

Piece of Mind27.11.2005 07:39

Am sa ma bag si eu in discutie, fara sa supar pe nimeni sau sa influentez in vreun fel rezultatul...:))))

In 1988, antrenorii care au pregatit dubla mansa cu Benfica erau Anghel Iordanescu (principal) si Radu Troi (secund). Gresesc? :lol: :lol: :lol: :lol:

cristianotopeanu27.11.2005 08:07
In 1988, antrenorii care au pregatit dubla mansa cu Benfica erau Anghel Iordanescu (principal) si Radu Troi (secund). Gresesc?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

 

 

 

:) :) :)

 

E tot ce iti pot spune si tie.

 

Alte idei mai aveti ?

«12»