FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Banner

steaua47ro10.10.2009 07:07

bine, poate asta o sa sune putin cam ciudat, dar treaba e ca nu stiu cum sa confectionez un banner: si aici ma refer la scris: adica folosesc vopsea? dar am observat ca pe mai toate bannerele literele sunt aliniate perfect..ma puteti lamuri?

bodanelu10.10.2009 08:09

Un mesaj mare? Sau doar ceva mic, de genul Pleaga din Ghencea?

steaua47ro10.10.2009 08:31
Un mesaj mare? Sau doar ceva mic, de genul Pleaga din Ghencea?

 

 

exact..mic: pleaca din Ghencea

RedScorpyON10.10.2009 10:05

Pai sa-ti spun cum l-am facut eu: Am luat panza neagra,am tras cu creta usor conturul literelor,te-ar ajuta o rigla mai mare sau ceva cu care sa incadrezi literele,eu le-am facut la ochi,dar poti folosi cva ajutator.Dupa ce trasezi conturul,iei un spray cu vopsea(cam 10 ron),intinzi banner-ul pe asflat neted,pui pietre in colturi,si trasezi dupa contur!Esential e sa fie drept locul,sa nu curga vopseaua peste contur.Dupa ce dai cu vopsea,il lasi un pic acolo(10-20 min) dupa care il iei si il pui pe un gard(de sarma ar fi bine) pana se usuca!

 

Sper ca ai inteles ceva si spor la treaba:D! :thumbsup:

steaua47ro10.10.2009 11:00

ok..multumesc pentru sfaturi..sper sa ma descurc. apropo: panza neagra ai folosit-o ca sa tragi conturul literelor,nu?

steaua47ro10.10.2009 11:29

hai ca am vazut banner-ul tau aici pe site si m-am prins..multumesc inca odata

SORIN=STEAUA=VIATA05.12.2009 10:33
:steag_sah_mic: as vrea sa stiu ce se intampla cu bannerele dupa ce sunt aratate forzateaua
hooltras21.02.2010 12:15

ai vrea tu :)))

blindica25.02.2010 13:28

Eu am facut pe palierul blocului,acolo e foarte drept,e mereu uscat si nu trebuie sa te feresti de nimeni :hmmm:

RobYnho25.02.2010 14:56
Eu am facut pe palierul blocului,acolo e foarte drept,e mereu uscat si nu trebuie sa te feresti de nimeni :hmmm:

 

Da, este un loc bun daca n'ai treaba cu vecinii. Prin parcari si alte locuri mai vizibile, cateodata tre sa mai dai socoteala si militiei.

Fane25.02.2010 16:05

Ghiciti la cine se afla banner-ul asta de la meciul cu Ceahlaul.

Si daca stiti...ce credeti ca o sa faca cu el ?

Aveti voie din 3 incercari :D

 

394400097_foto.jpg

MoWeed25.02.2010 16:06

Ii faci o fusta soarcei?

AG25.02.2010 16:10
Ghiciti la cine se afla banner-ul asta de la meciul cu Ceahlaul.

Si daca stiti...ce credeti ca o sa faca cu el ?

Aveti voie din 3 incercari :D

1. fane

2.fane

3.fane

 

o sa'l afiseze meci de meci

RobYnho25.02.2010 16:42

1. Fane

2. Il scoate pe balcon, sa'l vada cetatenii.

Lari25.02.2010 17:19

Unii de p-aci sunt dovada vie a faptului ca si milogeala e buna la ceva. :bananadance:

 

Io cre'ca ala care-l are si-l va pune in dormitoru' conjugal, sa-i dea energie si sculare, si la culcare. :whistle: