FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Derby-urile Cu Super-rivalele

Roger24.09.2009 14:35

Salut, cum vi se pare aceasta statistica*?

 

Ultima victorie in Ghencea

2002 Steaua - Rapid 2 - 1

2007 Steaua - Dinamo 1 - 0

 

Ultima victorie in deplasare

2004 Dinamo - Steaua 0 - 1

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2003 Dinamo - Steaua 2 - 4

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

 

* vorbim de meciurile din campionat

 

Sursa: http://www.fotbalonline.net/rezultate_all_...eaua_rapid.html

http://www.fotbalonline.net/rezultate_all_...amo_steaua.html

 

Mie mi se pare ca nu stam prea bine, cum e posibil sa nu mai bati Rapid in Ghencea de 7 ani, iar pe Dinamo in Stefan cel Mare de 5 ani?

Si satisfactia suprema, umilirea adversarilor, nu am mai cunoscut-o din anii '90!

E o "durere" a mea careia nu ii gasesc alinare, nici daca am bate Barca' cu 3-0 nu ar fi acelasi lucru.

fluke24.09.2009 21:21
Salut, cum vi se pare aceasta statistica*?

 

Ultima victorie in Ghencea

2002 Steaua - Rapid 2 - 1

2007 Steaua - Dinamo 1 - 0

 

Ultima victorie in deplasare

2004 Dinamo - Steaua 0 - 1

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2003 Dinamo - Steaua 2 - 4

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

 

* vorbim de meciurile din campionat

 

Sursa: http://www.fotbalonline.net/rezultate_all_...eaua_rapid.html

http://www.fotbalonline.net/rezultate_all_...amo_steaua.html

 

Mie mi se pare ca nu stam prea bine, cum e posibil sa nu mai bati Rapid in Ghencea de 7 ani, iar pe Dinamo in Stefan cel Mare de 5 ani?

Si satisfactia suprema, umilirea adversarilor, nu am mai cunoscut-o din anii '90!

E o "durere" a mea careia nu ii gasesc alinare, nici daca am bate Barca' cu 3-0 nu ar fi acelasi lucru.

 

se inscrie in pasajul ''esti stelist si vrei satisfactie?cauta pe youtube!'' trist..

Roger25.09.2009 06:45

Nu stiu daca raspunsul tau e ironic sau de compatimire.

 

Am cautat pe youtube "esti stelist si vrei satisfactie" si nu mi-a gasit niciun rezultat :)

MoWeed25.09.2009 07:20

Fara suparare, dar rrapidul sunt prea nesemnificativi ca sa ii putem considera o "super-rivala"

Roger26.09.2009 17:54

Sigur, noi vrem sa-i desconsideram, dar cu ce prieteni "ne intepam" mai tare, nu cu dinamovistii si rapidistii? Pe strada cu cine sunt batai, nu tot cu ei?

 

De 14 ani nu i-am mai putut spune unui rapidist "v-am tras-o fara drept de apel". Desi au fost totusi 2 supercupe in 99 si 2000 parca, 4-0 pt noi apoi 5-0 pentru ei.

David28.09.2009 19:26

I-am batut cu 3-0 in gHiulesti.Hattrick Diaconu! :shutup2:

1on03.10.2009 21:21

Cam bombastic spus "super-rivale". Steaua are o singurã rivalã. Restul nu conteazã.

Toate (cred) rezultatele din derbi sunt aici: http://www.footballderbies.com/results/index.php?id=105

Toate (cred) rezultatele din meciurile cu aviarii sunt dincoace: http://www.footballderbies.com/results/index.php?id=107

 

LE: M-am uitat oleacã mai atent și nu-s toate. Cel puțin cele dintre Steaua și Rapid.

steaualaw11.01.2010 19:32

rapid-LICHID nu mai exista! I-am eliminat din UEFA asta conteaza cat 1000 de meciurii in campionat.De fapt in 2006 a fost momentul adevarului.Si daca nu exista maimuta aia de portar am fi avut si Cupa UEFA langa CHL.

 

As mai adauga si momentul 1998 cand le-am luat campionatul imi amintesc ce emotii am avut la 1-1 cand a marcat Ciocoiu.

 

Ciocoiu Ciocoiu A INGROPAT gUNOIUL!

 

:steag_cruce_invers:

kata_roby11.01.2010 21:05

Maj0ritatea jucatorilor actuali care sunt la Steaua nu stiu ce inseamna un meci Steaua - Dinamo .

David24.01.2010 19:22

Nu zau?!Eu cred ca jucatorii sunt cat de cat demni.

Daniel-Ionut09.03.2010 09:53
Nu zau?!Eu cred ca jucatorii sunt cat de cat demni.

 

Ce stie Karamian, Jelev sau Toja cat de mult inseamna pentru noi un Steaua - Dinamo? :huh:

Roger06.12.2011 19:28

Buuun, a venit momentul să actualizez lista...

 

Ultima victorie in Ghencea

2002 Steaua - Rapid 2 - 1

2007 Steaua - Dinamo 1 - 0

 

Ultima victorie in deplasare

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3 :kisstogether:

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3 :kisstogether:

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

Alintimofte26.06.2012 11:49

a cam castigat Steaua derby-urile :D...Se pricepe la astfel de derbyuri :D Mai ales acel 5-0 cu Dinamo din 98

Roger28.07.2012 12:37

Inca o actualizare, am uitat sa o fac la momentul respectiv:

 

Ultima victorie in Ghencea

2002 Steaua - Rapid 2 - 1

2012 Steaua - Dinamo 3 - 2

 

Ultima victorie in deplasare

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

Roger24.09.2012 19:13

Gata si cu cei 10 ani de trufie a subpodarilor.

 

Ultima victorie in Ghencea

2012 Steaua - Rapid 1 - 0 :yeahh:

2012 Steaua - Dinamo 3 - 2

 

Ultima victorie in deplasare

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

Daniel-Ionut25.09.2012 14:23

Am doua observatii: 1, nici cu rapid si nici cu Dinamo nu am obtinut acele victorii in Ghencea, ci pe Arena, 2, ultima victorie in deplasare la rapid a fost in cupa Romaniei, 1-0 in 2011.

Korado11.10.2012 19:46
I-am batut cu 3-0 in gHiulesti.Hattrick Diaconu! :shutup2:

 

Asta ar trebui sa intre in cartea recordurilor ca , toate cele 3 goluri au fost marcate intr-un minunt!

Roger04.11.2012 23:32

Ultima victorie acasa

2012 Steaua - Rapid 1 - 0

2012 Steaua - Dinamo 3 - 1

 

Ultima victorie in deplasare

2011 Dinamo - Steaua 1 - 3

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2012 Steaua - Dinamo 3 - 1

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

Roger10.05.2013 21:46

Ultima victorie acasa

2012 Steaua - Rapid 1 - 0

2012 Steaua - Dinamo 3 - 1

 

Ultima victorie in deplasare

2013 Dinamo - Steaua 0 - 2

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2013 Dinamo - Steaua 0 - 2

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0

Roger12.08.2013 06:44

Trebuia sa fie o nou umilire la zero. N-a fost, dar avem totusi inca o victorie.

 

Ultima victorie acasa

2012 Steaua - Rapid 1 - 0

2012 Steaua - Dinamo 3 - 1

 

Ultima victorie in deplasare

2013 Dinamo - Steaua 1 - 2

2007 Rapid - Steaua 2 - 3

 

Ultima victorie la mai mult de un gol diferenta

1997 Steaua - Rapid 3 - 1

2013 Dinamo - Steaua 0 - 2

 

Ultima umilire la zero

1995 Steaua - Rapid 3 - 0

1998 Steaua - Dinamo 5 - 0