FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stickere

«12»
il_capitano22.09.2009 17:21

Am cautat pe net in seara aceasta, dupa ce am citit o conversatie dintre 2 utilizatori aici pe forum despre niste stickere.

Am auzit de tot felul de programe si tot felul de chestii.

As vrea si eu sa stiu, cum poti face stickere acasa (daca poti) ce iti trebuie, cu ce program sa lucrezi (ceva usor pentru incepatori), ce fel de imprimanta (eu am un hp F2180) si alte detalii daca mai e nevoie.

Multumesc anticipat :hai_steaua:

noname22.09.2009 18:15

Program: Corel/Photoshop/PaintshopPro (depinde la care te pricepi).

Imprimanta + hartie: Hartie pt stickere gasesti in genere la orice papetarie. Imprimanta nu conteaza, pentru ceva facut "in casa". Te sfatuiesc totusi sa te duci la un centru specializat cu imprimare, ca sa iasa totul bine (sa nu se duca culorile daca le lipesti afara, sa se imprime cum trebuie etc.). Nu sunt foarte scumpe (ceva gen 2 ron / pagina) insa conteaza si cat de mari vrei sa le faci si implicit cate incap pe o pagina.

Kustino22.09.2009 18:38

La orice papetarie gasesti hartie autocolanta A4, care se preteaza la orice imprimanta. Daca lucrezi vectorial poti folosi Adobe Illustrator sau Corel Draw, daca vrei sa editezi poze - Photoshop-ul e tatic. Trebuie doar sa-ti dai niste semne de taiere inainte da printezi, ca sa poti decupa usor cu un cutter fiecare sticker in parte.

 

Bafta

axl22.09.2009 19:15
10.jpg
spiridusu23.09.2009 14:55

postez si eu aici.spuneti-mi si mie un model de spray care sa nu se scurga pe panza...cam tot ce am incercat pana acum a fost nasol.sau macar de unde pot lua.Sprayul de retusuri pentru masina este bun ? cu dasta nu am incercat

MALDINI23.09.2009 15:04

Tare asta axl :yeahh:

MoWeed23.09.2009 16:19

@axl

 

Genial, omule

il_capitano23.09.2009 17:55

Pentru ca nu am chemarea necesara si rabdarea sa lucrez in photoshop asa de mult, rog pe toti cei care au ca pasiune sa faca imagini cu mesaje legate de Steaua Bucuresti, plecarea ciobanului si tot ce inseamna ros-albastra, sa posteze aici imaginea gata finisata pentru a fi printata ca si sticker. Eu unul daca imi place ceva, il voi printa si apoi il voi lipi prin tot orasul .... Ar fi bine ceva cu AISS - Atragerea de noi membrii !

Dj24.09.2009 12:50

eu am facut cateva si am lipit in metrou azi pe drum spre servici.o sa mai lipesc si in seara asta cand ma intorc acasa.

daca vrei pot sa mai fac cateva si sa ti dau sa lipesti si tu..pe unde ai drum

bodanelu24.09.2009 13:10

da`mi si mie un PM cu imaginea pls

1uLy4Nn24.09.2009 13:20

vreau si eu...am mai lipit prin metrou dalea cu Vibe FM deci am experienta :))

Dj24.09.2009 13:31

pai hai ca incerc sa fac cat mai multe...sa vad cate "blank-uri" mai am pe acasa

faza e ca stickerele si "tusul" pt ele se cumpara separat. ..si nu pretul e problema, ci timpul..tre sa ma duc sa le iau..nu poti sa cumperi decat doua trei mii de bucati..

e mai complicat...

 

*Alecs*24.09.2009 17:24

In exclusivitate pentru fcsteaua.ro :)

 

dsc05103k.jpg

 

dsc05105e.jpg

 

dsc05106a.jpg

 

dsc05107p.jpg

 

 

 

Azzido24.09.2009 19:09

o sugestie: la stickerul cu free Steaua nu ar strica daca ai pune peste mecla oierului, semnul interzis.

1uLy4Nn24.09.2009 19:14

mda..si de aici post sters...good work

1uLy4Nn24.09.2009 19:16

poate se mobiolizeaza AISS-ul si la urmatorul meci va imparti dastea pe stadion..ar fi ceva extraoordinar sa dea cate un sticker la fiecare suporter..s-ar umple bucurestiul

*Alecs*24.09.2009 19:19
o sugestie: la stickerul cu free Steaua nu ar strica daca ai pune peste mecla oierului, semnul interzis.

 

Ok, o sa incerc sa vad cum ii sta, sa nu-i acopere catusele :D

bodanelu24.09.2009 19:29

daca reusiti sa faceti stickere.. atasati si fisierul in format electronic. Poate sunt altii care nu au habar de editare si vor sa faca ceva...

 

Multumesc

*Alecs*24.09.2009 19:37

Am atasat fisierele.

il_capitano25.09.2009 06:31

Exact, atasati fisierele, cei care mai postati in continuare. Sper sa fie un topic constructiv, sa avem cat mai multe optiuni.

Daniel-Ionut25.09.2009 13:32

Sper sa va placa:

97293851.jpg

Andrei^26.09.2009 08:42

sticker.png

 

Sper sa va placa, am sa mai fac.

AG26.09.2009 09:09
261245334abde2bd0eb38.jpg
Nyghty26.09.2009 12:46

O idee: nu ar fi mai bine sa se ocupe cineva sa le faca cum trebuie,eventual facute de ex. la o tipografie etc(sa arate si ele cum trebuie,nu sa le printam pe o amarata de hartie) si dupa sa le cumparam ? Cred ca ar fi mai bine asa...dar,repet,e doar o idee :)

 

P.S:Felicitari tuturor pentru modele facute :thumbsup:

cristy.steaua2126.09.2009 21:07

CIOBANE PLEACA !

ciobane_pleaca.jpg

«12»