FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Green Street Hooligans

«123»
frunji04.05.2009 08:57

Are cineva subtitrarea de la "The Firm"..e film vechi dar cred ca e bun :)

Sa va uitati si la Cass sau la Rise of Footsoldier(ambele filme bazate pe povesti adevarate):steag_sah_mic:

joseph04.05.2009 09:25
am vazut si eu documentarul BBC si pot sa spun ca e unul dintre cele mai reusite documentare.

 

 

Hooligans (golanii, derbedeii) sunt cei care ies mereu in fata, care pot indura multe lovituri fizice si pishice, multe umilinte si care nu renunta niciodata sa intinda o mana de ajutor semenilor lor, indiferent de consecinte, de multe ori fiind perceputi negativ de catre cei din jur, din cauza a ceea ce vad, a modului in care se manifesta acestia. De aceea, Tommy Johnson, desi e batut mar si abia mai poate sa mearga, decide sa continue sa fie un hooligan; adica isi va ajuta mereu comunitatea, ii va apara, nu va lasa ca numele ei sa fie terfelit, va iesi mereu in fata celorlalti, luand asupra lui totul, caci el are taria de a indura multe si a merge mai departe.

 

Interesant documentar, ar fi bine sa-l vada toti.

 

ai facut o salata de varza... documentarul Foreign Fields este despre 2 derby-uri celebre pt atmosfera(Lazio-Roma si Boca-River) si nu despre casuali aratosi ca

din fictiunea Football Factory. mai departe nu ma aventurez sa vorbesc despre sentimentele si trairile pe care le-ai descoperit la TV, pentru ca am intra intr-o discutie foarte lunga si la un moment dat sigur te-as ruga intr-un mod misogin sa te limitezi la a comenta hainele pe care le poarta casualii, pt ca mi se pare un domeniu mai apropiat de hobby-urile tale.

 

 

dee04.05.2009 12:30

....

mesaj cenzurat!

Stanici04.05.2009 12:47

Da, mai dee. Dar exista pericoul ca salata asta de varza sa fie citita de "copii". Si, sincer, ce fabulatii expui tu acolo, imixtiunile caracterului tau delicat cu tema si ideea acelor filme.... fabulatiile alea sunt mai daunatoare decat pornografia pentru "copiii" care le citesc si, Doamne-fereste, le iau de bune.

razvan2808.05.2009 11:59

Green Street Hooligans l-am vazut si eu vara trecuta si mi s-a parut absolut genial..un film foarte bun dupa parerea mea.Acum 1 luna aprox a aparut si GSH 2 dar nu are nicio legatura cu 1 si din ce-am vazut in trailerul de pe YouTube nici cu fotbalul

gio_stgloria08.05.2009 12:01

N-am stiut de existenta acestui topic. Filmul GSH e super tare, mai ales pentru microbisti, dar nu numai.

«123»