ªi-a scos cineva în trecutul apropiat actul ãsta și știe ce hârtii trebuie și câți bani trebuiesc plãtiți, eventual și unde?
Am cãutat pe net și-ntr-un loc am gãsit cã trebuie sã plãtesc în jur de 100 ron (vreo 30 pentru ceva, restul pentru altceva), în alt loc am gãsit cã de fapt costã vreo 2 milioane jumate, da' din ãla diavolesc, cu cip, da' care nu s-ar da-n toatã țara ci doar în Ilfov (nu știu cât de actualã mai e informația asta). Iar ca hârtii, am gãsit cã ar fi suficient doar buletinul. Pozã îmi fac ãia la Poliție sau trebuie sã vin io cu poza?
