FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pașaport

1on12.09.2009 12:06

ªi-a scos cineva în trecutul apropiat actul ãsta și știe ce hârtii trebuie și câți bani trebuiesc plãtiți, eventual și unde?

Am cãutat pe net și-ntr-un loc am gãsit cã trebuie sã plãtesc în jur de 100 ron (vreo 30 pentru ceva, restul pentru altceva), în alt loc am gãsit cã de fapt costã vreo 2 milioane jumate, da' din ãla diavolesc, cu cip, da' care nu s-ar da-n toatã țara ci doar în Ilfov (nu știu cât de actualã mai e informația asta). Iar ca hârtii, am gãsit cã ar fi suficient doar buletinul. Pozã îmi fac ãia la Poliție sau trebuie sã vin io cu poza?

Maye12.09.2009 12:18

Si-a facut un prieten si din cate stiu a dat 100 lei la regim normal (presupun ca e mai scump la urgente) si poza si-a facut acolo la politie.

1on12.09.2009 12:23

ªi-n cât timp l-a ridicat?

Maye12.09.2009 12:36

5 zile lucratoare.

Cel putin asa e la Sibiu , poate in alte locuri mai aglomerate din punctul asta de vedere se elibereaza mai tarziu.

La urgente cica ti-l da de pe o zi pe alta.

Vlad Bogdan12.09.2009 13:20

Mi-am facut eu in iunie. Mi-a dat dinala normal , poza am facut acolo la ei la politie si m-a costat undeva pe la 90-100 de lei.L-am luat dupa fix o saptamana.Trebuie copii dupa buletin , certificat de nastere si parca eu a trebuit si copie dupa buletinul parintilor daca mai tin bine minte ...

AG14.09.2009 10:28

in regim de urgenta mi l-a dat in 2 ore, Bucuresti :P