FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Us Città Di Palermo

Daniel-Ionut13.08.2009 09:55

150px-US_Città_di_Palermo_Logo.svg.png

Fondat in 1900, Unione Sportiva Città di Palermo este o echipã de fotbal italianã cu sediul în Palermo, Sicilia.

Echipa joacã meciurile de acasã pe "Stadio Renzo Barbera" cu o capacitade de 39.000 locuri.

Culorile oficiale sunt negru si roz, care dã naștere la porecla rosanero. O alta denumire mai putin comunã, este aquile, referindu-se la vulturul prezent pe emblema clubului, si al orasului.

Incercand sa tina pasul cu marile echipe ale Italiei, Inter, Juventus, Milan, Roma... Palermo face parte din a 2-a garda a echipelor din Serie A, cu Lazio, Sampdoria, Parma...

An de an, Palermo isi propune obiective din ce in ce mai indraznete, iar in acest an obiectivul principal este o participare in cupele europene.

Printre jucatorii cu nume de la Palermo ii regasim pe Liverani, Bresciano, Miccoli, Budan,

Mchedlidze, Simplicio, Bovo...

De curand, Sicilienilor li s-a mai adaugat un nume... fostul "Ministru al apararii din Ghencea" Dorin Goian, ex-stelistul semnand cu Palermo un contract valabil pe 4 ani.

Acest transfer facandu-ne sa urmarim mai indeaproape aceasta formatie Siciliana.

 

Președinte: Maurizio Zamparini

Antrenor: Walter Zenga

 

Echipament: Acasa Deplasare

P8001.jpgP8002.jpg

3RD

P8003.jpg

DelPiero1013.08.2009 13:22

Daca si astia au ajuns sa aibe topic pe forumul Stelei...cine e Palermo?;)

Daniel-Ionut13.08.2009 14:52

Da Tottenham, Stuttgart, Werder sau Zenit cine sunt sa aibe topic? :D

Taci ma ca e Domnul Goe acolo... deci trebuie sa aibe topic si Palermo! :judge:

cRiss4Steaua13.08.2009 16:16

si Dica e la Iraklis, facem topic si pentru Iraklis?

Daniel-Ionut13.08.2009 16:38
si Dica e la Iraklis, facem topic si pentru Iraklis?

 

Nu vrei si pentru Balan de la ARIS Limassol? :ce_oameni:

 

Poate ca pe mine ma intereseaza echipa in sine, si nu neaparat ca este Goe...

Maye13.08.2009 19:09

Si de cand te intereseaza de astia?

STELIST 8607.01.2010 18:36

Goian a mai jucat?

 

Daniel-Ionut07.01.2010 18:44

Nu... este o eterna rezerva in fiecare meci :(

Astristul07.01.2010 19:04

Parca tineai cu Inter?! :D

Maye07.01.2010 19:47

El tine cu cine castiga.

Daniel-Ionut08.01.2010 05:25
Parca tineai cu Inter?! :D

 

Dar bineinteles!

Astristul08.01.2010 08:38

Pai si? Palermo? Doar pentru ca joaca Goian acolo? Poate la anu' va pleca de acolo. Tot cu ei vei tine?

mircea_1008.01.2010 12:31

Daniel, nu mai ti cu Real? :D

Daniel-Ionut08.01.2010 12:34

Nu tin ba cu niciun Palermo ce'aveti :D

Astristul08.01.2010 14:00

Daca nu tii, de ce ai facut acest topic? Este ca si cum eu as deschide un topic despre Kuban Krasnodar ca s-a dus Dan Petrescu acolo, care e un fost Stelist, dar pe mine ma doare-n 14 de Kuban! :))

Daniel-Ionut08.01.2010 14:02

Pentru ca asa mi'a venit atunci :D ... :finger: Palermo ca oricum sunt praf!!!

Astristul08.01.2010 17:29

Sper sa "nu-ti vina" sa deschizi topic si pentru javre! :))

Daniel-Ionut08.01.2010 17:36
Sper sa "nu-ti vina" sa deschizi topic si pentru javre! :))

 

Mi'am facut damblaua sa deschid si eu un topic :happy: ... gata :D

David07.03.2010 19:25

E frumos sa-l vezi totusi pe Goe pe saitul oficial UEFA.

1459064_w2.jpg

Ronnie07.03.2010 19:30

David, fara suparare, dar mor cand vad romanii cum se lauda ca "vai, am aparut pe prima pagina UEFA", "vai, Mutu e pe prima pagina in The Sun sau Corriere dello Sport" si alte tampenii de felul asta.

Daniel-Ionut08.03.2010 19:14
David, fara suparare, dar mor cand vad romanii cum se lauda ca "vai, am aparut pe prima pagina UEFA", "vai, Mutu e pe prima pagina in The Sun sau Corriere dello Sport" si alte tampenii de felul asta.

 

Mda... englezii, italienii, spaniolii, francezii ce sa mai zica cand apare Benzema, Rooney, Sergio Ramos sau Gattuso pe prima pagina in nush ce ziar site... e ceva normal.

 

Mai era ceva daca era Goe singur, dar aia este poza de grup :)

Dany's10.03.2010 21:43
Daca si astia au ajuns sa aibe topic pe forumul Stelei...cine e Palermo?;)

 

Una dintre viitoarele mari echipe ale Italiei.Chiar simpatizez Palermo si ma bucur sa vad topicu'.