FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Magazin Oficial

Bughinio06.08.2009 05:32

Este magazin oficial in Bistrita?

Maye06.08.2009 09:52
Este magazin oficial in Bistrita?

Bistrita

Str. Arcasului Nr. 28

Zilnic 9:00 - 18:00

Daniel-Ionut26.10.2009 16:10

Se mai gasesc fulare dastea la magazinul oficial? :hmmm:

417_d3.jpg

cristy.steaua2126.10.2009 16:44
Se mai gasesc fulare dastea la magazinul oficial? :hmmm:

 

da

Daniel-Ionut28.10.2009 13:25
da

 

:cursing::cursing::(:no:

Am fost si in Ghencea si la Unirii si nu mai aveau...

Cine are???

Fane28.10.2009 13:27

@Daniel-Ionut

Poate ai noroc la magazinul mobil

cristy.steaua2128.10.2009 13:29
:cursing::cursing::(:no:

Am fost si in Ghencea si la Unirii si nu mai aveau...

 

ciudat... k pe net e "in stoc"

 

Daniel-Ionut28.10.2009 14:06
ciudat... k pe net e "in stoc"

 

Pai am vazut si eu p net in stoc...

Magazinul mobil unde e? ca sta in parcare in Ghencea degeaba...

E deschis doar in ziua meciului nu>? :hmmm:

cristian01428.10.2009 15:05

Nu e legat de vreun produs inscriptionat FCSB, dar e din aceeasi zona..a comertului cu publicul pe Ghencea..

Asadar, am fost la meciul cu Fenerbahce. Toate bune si frumoase, intru pe stadion, ma asez pe scaunel si astept sa inceapa meciul. Insa dat fiind faptul ca partida incepea in cateva zeci de minute, pe langa faptul ca am cam inghetat, mi se facuse si sete si foame. Asa ca decid sa merg si eu la acel butic de la t2 ca sa-mi potolesc nevoile. Urc treptele si, aici recunosc, e prima data cand imi cumpar ceva din incinta stadionului, ma surprinde acel..nici nu stiu cum sa-l numesc..cred ca aduce mai mult cu un buncar, in interiorul caruia vreo 2-3 baieti veseli vindeau de-ale gurii. Curios sa vad ce pot sa-mi cumpar, imi arunc ochii pe 3 coli A4 cu preturile, lipite de geamurile buticului. Citesc : 2 ron - apa plata, chipsuri - 4 ron, suc - 4 ron. In fine, dau sa-mi cumpar..2 ape plate si 2 pungi de chipsuri. Primesc 2 pahare ca la cresa..cu o folie in cap si 2 pungute mici de tot de chipsuri, una Chio Chips, iar alta Lays (aceleasi la ambele pret, desi primele sunt mai scumpe). Total : 12 ron.

Acum nu ca n-as avea bani de un suc, dar frate..iti cam vine sa-ti bagi pu.la in ei de jegosi..cand te fura in halul asta. Chipsurile alea nu depasesc intr-un magazin de colt de bloc 15 mii, iar un suc la jumate costa vreo 3-4 ron, iar acolo iti cumperi un pahar la 330 cu pisat..suc turnat din sticla. Pai da-o-n mortii ma-sii. Nu te deranjeaza ?

Si acum sa fac o comparatie cu vecinii de pe Marakana din Belgrad. Pai acolo exista sucuri (la cutii : cola, fanta, sprite, ice-tea etc.), bere, apa plata, TIGARI si inca multe alte chestii comestibile. Aa..poate ca si la noi se da sandwichul cu 100 de mii la gheretele alea de la intrare, dar e vechi de o saptamana..si gustul e "mortal".

In concluzie : mu.ie Argaseala si toate neamurile lu' Gigi cu afaceri in Ghencea. Din tot sufletul..

 

cristy.steaua2128.10.2009 15:21
Nu e legat de vreun produs inscriptionat FCSB, dar e din aceeasi zona..a comertului cu publicul pe Ghencea..

Asadar, am fost la meciul cu Fenerbahce. Toate bune si frumoase, intru pe stadion, ma asez pe scaunel si astept sa inceapa meciul. Insa dat fiind faptul ca partida incepea in cateva zeci de minute, pe langa faptul ca am cam inghetat, mi se facuse si sete si foame. Asa ca decid sa merg si eu la acel butic de la t2 ca sa-mi potolesc nevoile. Urc treptele si, aici recunosc, e prima data cand imi cumpar ceva din incinta stadionului, ma surprinde acel..nici nu stiu cum sa-l numesc..cred ca aduce mai mult cu un buncar, in interiorul caruia vreo 2-3 baieti veseli vindeau de-ale gurii. Curios sa vad ce pot sa-mi cumpar, imi arunc ochii pe 3 coli A4 cu preturile, lipite de geamurile buticului. Citesc : 2 ron - apa plata, chipsuri - 4 ron, suc - 4 ron. In fine, dau sa-mi cumpar..2 ape plate si 2 pungi de chipsuri. Primesc 2 pahare ca la cresa..cu o folie in cap si 2 pungute mici de tot de chipsuri, una Chio Chips, iar alta Lays (aceleasi la ambele pret, desi primele sunt mai scumpe). Total : 12 ron.

Acum nu ca n-as avea bani de un suc, dar frate..iti cam vine sa-ti bagi pu.la in ei de jegosi..cand te fura in halul asta. Chipsurile alea nu depasesc intr-un magazin de colt de bloc 15 mii, iar un suc la jumate costa vreo 3-4 ron, iar acolo iti cumperi un pahar la 330 cu pisat..suc turnat din sticla. Pai da-o-n mortii ma-sii. Nu te deranjeaza ?

Si acum sa fac o comparatie cu vecinii de pe Marakana din Belgrad. Pai acolo exista sucuri (la cutii : cola, fanta, sprite, ice-tea etc.), bere, apa plata, TIGARI si inca multe alte chestii comestibile. Aa..poate ca si la noi se da sandwichul cu 100 de mii la gheretele alea de la intrare, dar e vechi de o saptamana..si gustul e "mortal".

In concluzie : mu.ie Argaseala si toate neamurile lu' Gigi cu afaceri in Ghencea. Din tot sufletul..

asta nu e noutate...

asa se intampla si pe alte stadioane de la noi...

defapt, peste tot unde se aduna lumea ( meci, spectacol..etc) "sar" preturile

Daniel-Ionut28.10.2009 15:24
In concluzie : mu.ie Argaseala si toate neamurile lu' Gigi cu afaceri in Ghencea. Din tot sufletul..

 

Ai dreptate... organizarea e praf, pulbere fina!

 

Si Argaseala, sau cineva de la FCSB daca citeste aici, sa faca bine sa puna fulare negre la vanzare! :D

cristian01428.10.2009 15:26

Eu nu sunt atat de indignat de saltul preturilor, cat mai ales de calitatea produselor sau lipsa lor. Daca de exemplu aveau la vanzare o cutiuta de Pringles poate dadeam 100 de mii pe ea. Dar e nesimtire cand primesc un pisat de apa sau de suc, care nici macar nu e desfacut in fata mea. Adevaru' e ca mai avem enorm pana ii ajungem pe occidentali, cu restaurante, magazine, fast-fooduri in interior.

Apropo de asta, ma uitam la acea zona FCSB Kids...cu "parcul de distractii".. Dumnezeule ce oroare. PENIBIL !!! Se vede mana lui Argaseala.

Daniel-Ionut28.10.2009 15:30
Apropo de asta, ma uitam la acea zona FCSB Kids...cu "parcul de distractii".. Dumnezeule ce oroare. PENIBIL !!! Se vede mana lui Argaseala.

 

Au inceput sa se desumfle...

 

Ma... de ce mi-a cerut ala buletinul la intrare? ca vroiam sa intru pana la magazin doar :blink:

KERATOCONUS07.11.2009 19:09
Au inceput sa se desumfle...

 

De unde stii, le-ai incercat?  :))

Daniel-Ionut07.11.2009 19:15
De unde stii, le-ai incercat? :))

 

:happy: Daa... cand sa ma arunc pe o daia... se vede ca sunt desumflate :blink: (crezi ca eu sunt Maye sa ma dau in tobogan?) :D

Maye07.11.2009 20:30
:happy: Daa... cand sa ma arunc pe o daia... se vede ca sunt desumflate :blink: (crezi ca eu sunt Maye sa ma dau in tobogan?) :D

E o arta sa te dai pe tobogan.

dragos_ghinea18.11.2009 17:30

stiti cumva daca se gaseste la magazinul oficial acest model de fular ???

 

sau unde as putea gasi, dar doar acest model, cu dungi rosii si albastre somple, nimic altceva... ms

razvan2818.11.2009 21:18

La magazinul oficial nu are sigur asa ceva...doar cu stema clubului.

Vezi si tu in piata ca acolo sigur gasesti...

dragos_ghinea18.11.2009 22:44

nu ma deranjeaza sa fie stema, dar in colt... ma intereseaza modelul cu dungi simple verticale...

Daniel-Ionut22.12.2009 15:49
Se mai gasesc fulare dastea la magazinul oficial? :hmmm:

417_d3.jpg

 

Au adus ma fulare???