FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Regulamentul concursului de pronosticuri

George Stan17.10.2005 11:04

Chiar daca este siteul suporterilor Steaua vom incerca un concurs de pronosticuri pentru DIVIZIA A + Alte competitii!

 

Reguli:

 

1.Toate pronosticurile se vor pune in aceasta sectiune iar cand etapa a inceput topicul respectiv va fi blocat!

 

2.Dupa ce etapa s-a terminat topicul respectiv va fi blocat se va crea un alt topic cu etapa urmatoare.Dupa fiecare etapa va fi postat un clasament pentru etapa respectiva si un clasament general!

 

3.Modul de calculare o sa fie unul simplu va rog doar pronosticati doar cu 1,x,2 si pentru fiecare meci corect aveti 1 punct!Puteti sa alegeti si un meci special prin colorare iar daca il ghiciti o sa aveti 2 puncte!!!!

Nu incercati sa puneti si rezultatul pentru ca nu se ia in considerare

 

IMPORTANT: Daca cineva posteaza aici un comment in care nu se afla pronosticurile acelei persoane i se va sterge postul!!!

Motanu D20.07.2006 15:08

Având experienta concursului de pronosticuri de anul trecut,în care au existat peste 200 de clasati si o munca imensa de facut,anul acesta vom simplifica lucrurile.

 

Vor fi clasificati doar primii 50 de clasati,însa în joc,pentru a se distra,va putea intra oricând,oricine.

 

Se va juca in sistemul 8 + 1,ceea ce inseamna 8 semne simple + o dubla.

 

In continuare se poate colora unul din meciuri,care in cazul ca veti ghici rezultatul,se va puncta dublu.

 

Numarul total de puncte obtinute,va fi egal cu numarul meciurilor + 1.

 

Daca un meci nu se va disputa,se va anula si se va intocmi clasamentul fara el.

 

Inainte de a pune semnele in dreptul fiecarui meci,treceti-va numele deasupra.

 

Concursul se va inchide cu 3 ore inainte de disputarea primului meci din etapa.

 

Va doresc succes !