FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nationala De Polo

Dragoshel28.07.2009 13:10

Echipa Romaniei:

Mihai Drãgușin, Dragoș Stoenescu - portari, Cosmin Radu, Tiberiu Negrean, Nicolae Diaconu, Andrei Iosep, Andrei Busila, Gheorghe Dunca, Alexandru Matei, Edi Andrei, Ramiro Georgescu, Alexandru Ghiban, Kalman Kadar. Antrenor: Istvan Kovacs.

 

Romania joaca astazi, incepand cu orele 17:40 cu campioana mondiala Croatia, meci contand pentru semifinalele Campionatului Mondial.

Desi nu suntem favoriti in acest meci, poloistii romani au demonstrat ca pot trece de orice echipa, invangand pana acum nume mari ca: Italia, Macedonia, Australia, SUA.

Meciul va incepe la ora 17:40 si va fi transmis in direct de postul de televiziune TRV2. puteti urmari scorul live pe situl fcsteaua.ro

 

Andrei Iosep a declarat inainte de meci: "Ei sînt marii favoriți. Au avut o grupã mult mai ușoarã ca a noastrã. Au avut doar un adversar puternic, Muntenegru. În plus, ei s-au calificat direct, și au avut și patru zile în plus de odihnã.

Ultimele douã întîlniri între România și Croația au avut loc în 2007, în cadrul Cupei Mondiale. "I-am bãtut acasã cu 8-6 și ne-au învins la ei cu 14-11. Intrãm în bazin sã cîștigãm."

Daniel-Ionut29.07.2009 15:17

Pacat ca au pierdut... totusi au jucat cu campioana mondiala.

FuNNky LowE suD31.05.2010 20:31

daca se chinuiau putin poate reuseau daca s-ar fi antrenat mult mai mult :D:steag_sah_mic:

RobYnho31.05.2010 20:33

Il calmeaza cineva pe asta ?

Daniel-Ionut01.06.2010 04:39

Hahaha tu iti dai seama ca s'a discutat pe 29 iulie 2009 nu? :w00t: