Goian dedica calificarea cu ujpest unui prieten foarte bun de-al lui despre care spune ca era un STELIST ADEVARAT..
CONDOLEANTE!
Dorin Goian, care a fost capitanul Stelei in jocul de la Budapesta, castigat cu scorul de 2-1 in fata lui Ujpest, a tinut sa faca un gest special cu privire la acest joc, dedicand calificarea Stelei in turul trei preliminar al Europa League unui prieten din Suceava, care a decedat la inceputul acestei saptamani: "Ii dedic aceasta calificare prietenului meu Marius Ciornei, din Suceava, care a decedat marti seara, in urma unui accident de motocicleta. Avea doar 36 de ani si era un stelist infocat. Imi pare rau ca nu mai este printre noi. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!", a declarat Goian (www.SteauaFc.com)
