FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Petitie Online

dmb21.07.2009 04:12

Va rog sa ne ajutati semnind aceasta petitie: http://www.petitieonline.ro/petitie-p37293052.html

 

Hepatitele virale tind sa devina o pandemie. Tot al 12-lea om este bolnav de hepatita virala pe glob. Procentul bolnavilor in Romania este unul dintre cele mai ridicate in lume. Statul roman se pare ca a uitat de acesti bolnavi. Unii dintre ei asteapta ani de zile tratamentul, altii nu-l primesc pentru ca nu au inca ciroza. In tot acest timp ei sunt un pericol de infestare pentru copii, sotiile, parintii, prietenii dumneavoatra, pentru dumneavoastra insasi! Spun pericol pentru ca acesti oameni veniti in contact cu medici, manichiuristi, cu cei care fac tatuaje, cu stomatologi NEPROFESIONISTI (si credeti-ma sunt destui) transmit boala la urmatorul pacient/client. Daca fiecare si-ar face meseria cum trebuie boala ar disparea pentru ca cei mai multi dintre bolnavi incep o consultatie/sedinta prin a spune " Am hepatita virala!" iar lucru asta atrage o avalanse de neplaceri mergind pina la a nu fi tratat!

Nu sintem nici desfrinati (hCv se transmite doar prin singe) nici drogati iar vina celor mai multi dintre noi este ca am avut incredere in sistemul sanitar. Acelasi sistem care acum ne-a uitat! De aceea va rog in numele bolnavilor de hepatici din Romania sa ne ajutati macar cu o semnatura!