FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Gigi, urmează-ți visele!"

Ultras_Fever09.10.2005 05:29

Cunoscutul scriitor brazilian care a scris "Razboinicul luminii" si "Alchimistul" se afla la noi in tara pentru o vizita de 10 zile.La finalul conferintei pe care sustinut-o ieri in Sala Regina Maria a Hotelului Hilton, Coelho a fost abordat de reporterii unui ziar de sport.După ce i s-a explicat că Becali este un admirator infocat al sau, brazilianul a acceptat, amabil, să se iscalească pe una dintre cartile preferate ale stelistului, "Alchimistul". "Gigi, follow your dreams!" (Gigi, urmeză-ți visele)!

Acesta i-a mai transmis lui Gigi ca "Razboinicul luminii are forta de a invinge orice"!

 

Poate ca marele scriitor brazilian nu stie dar Gigi s-a mai autointitulat si Mihai Viteazu, ursul carpatin si mai nou se numeste vulturul Becali!! Veniti si voi cu idei cum s-ar mai putea numi Gigi!

Teoctist09.10.2005 05:52

Marele baci.

E doar si seful lui Eugen Baciu,nu?

Ultras_Fever09.10.2005 06:23

Am uitat s-a mai numit si maximus!!

Teoctist09.10.2005 10:20

Nu.Maximus l-a alintat el pe Radoi.