FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Format Nou

i0nutz8312.07.2009 16:34

Noile reguli de la inscrieri - mult mai aspre - au condus la reducerea numarului de oameni care vor sa participe in campionat. Intr-un fel e firesc, cei vechi care doreau sa joace fifa in campionatul nostru au tot facut-o, gandindu-ne la cata lume s-a perindat prin A sau B in cei trei ani si ceva de activitate.

 

E clar ca nu vom mai avea nebunia de altadata la inscrieri, lucru totusi preferat in actualele conditii - vezi clonele lui god, cazuri de obsedati gen Cosmin Marin, etc. Ca tot am reusit sa curatam putin campionatul, v-as propune sa trecem la un sistem cu o singura divizie, de 22 de echipe, si sa mergem mai departe in acest format.

 

Am putea sa intram in forta cu acest nou tip de campionat de acum, probabil ultima - daca nu penultima - editie de fifa 2009.

Evident, regulamentul va trebui modificat, updatat etc, iar la retrogradare/noi inscrieri ar fi o cu totul alta situatie. Am putea permite atunci si prezenta unor jucatori noi, insa se intelege de la sine ca pentru 1-2 locuri ar fi zeci de oameni poate, iar verificarile la sange, pentru a preveni aparitia sau reaparitia unor noi oameni-problema.

 

Va propun sa va exprimati aici optiunea si sa o argumentati. In actualul sistem de disputare, parerea mea este ca, concursul nostru si-a pierdut din interes.

 

Propunere sistem nou

 

Divizia A - 22 de echipe

 

Locurile 21 si 22 vor retrograda direct

Locurile 16-20 vor sustine meciuri de baraj cu userii veniti de la inscrieri, aici ramane de discutat asupra unui mini-turneu intre ei, pentru a-i alege pe cei mai buni 6

ronaldo_020112.07.2009 17:26

idee buna!decat sa ne chinuim cu 7 8 jucatori in divizia b mai bine asa!

bubutza12.07.2009 18:30

e foarte bine

Sergyu1613.07.2009 07:05

Un + mare pentru ideea noua... Va fi mult mai atractiv.

mihai141113.07.2009 07:56

misto ideea

RobYnho13.07.2009 09:03

Merge .. :)

DoctorLov13.07.2009 09:10

pro. Pentru ca a existat mereu un defazaj intre cele doua divizii privind inceperea si terminarea campionatului. Mai mult, nu cred ca sunt mai mult de 22 de useri care sa-si joace meciurile cu regularitate. N-ar fi rau totusi sa ii dam drumul cat mai repede...:)

quitarr22.07.2009 13:28

e buna ideea

 

cand incepem :)

i0nutz8324.07.2009 11:39

Update de regulament.