FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Fenomenul Ultra

«12»
Azzido06.07.2009 18:20

Salut,

 

Dupa cum spune si titlul topicului, aici se poate discuta despre tot ce tine de "fenomen", fie ca e vorba despre peluzele romanesti sau cele din afara.

Tin sa precizez ca scopul acestei sectiuni este sa se discute putin dar bine, scurt si la obiect, fara caterinca sau discutii inutile.

De asemenea, cu toate ca nu cred ca este necesar sa precizez, in niciun caz aici nu se vor posta informatii sensibile, despre incidente, coregrafii, mesaje care se vor face, nume sau adrese ale celor care posteaza aici.

Motivele nu cred ca merita sa fie enuntate, fiind evidente. Pana la urma este un forum protejat, dar nu este 100% sigur.

In ultimul rand, daca considerati ca se merita, invitati-va si prietenii sa isi faca cont pe site si sa le dam acces. Daca au cont, dati un semn si li se va da acces.

 

PS: sectiunea asta constituie o incercare de a filtra putin persoanele care isi dau cu parerea despre peluze si fenomenul ultra.

Sper sa fie de bun augur si sa nu fim nevoiti sa renuntam la aceasta idee.

S.S.Lazio12.07.2009 14:30

este si o idee de a astrage lumea catre fenomen ..vorbesc aici strict de cei care nu sunt in grupuri.

AGRESSIVO198+120.07.2009 11:38

 

 

ce parere aveti,de un cantec pe mel asta?

lbj20.07.2009 13:02

The URL contained a malformed video ID.

bodanelu20.07.2009 13:11

@Costi uita-te acum...

S.S.Lazio20.07.2009 14:04

mai degraba :

- incepand cu secunda 0:28 , ascultati pana la capat !

 

sau :

- incepand cu min 1:13 .

 

sunt 2 ritmuri foarte interesante si placute auzului :) ..

korynna20.07.2009 15:03

Avem si noi pe ritmul cantecului de la 1:13 pe acela cu Mitica a dat iar o lege, libertatea a vrut sa ne-o ia... dar ar fi bine sa avem unul despre Steaua. Chiar am sa rog pe cineva care se pricepe la rime sa incerce ceva :)

lbj20.07.2009 15:06

tari toate, pe napoli exista o melodie la Steaua, si un imn de brigada :P

mitica a dat iar o lege

libertatea a vrut sa ne-o ia

pe ultrasi a vrut sa ii lege

dar noi inapoi nu vom da

si nu ne-a pasat de bastoane

si nu ne-a pasat de amenzi

numai pentru doua culori

am fost-ntotdeauna prezenti

 

le, @corina

sa nu-l rogi pe andreiasu, ca trebuie sa-l imbeti bine inainte sa scoata si el ceva de calitate...

albanezul20.07.2009 18:41

filmuletele mele favorite sunt desigur:

si desigur.. :(http://www.youtube.com/watch?v=QhhaEmqK0rY

Gezets20.07.2009 19:01
S.S.Lazio20.07.2009 19:54
tari toate, pe napoli exista o melodie la Steaua, si un imn de brigada :P

mitica a dat iar o lege

libertatea a vrut sa ne-o ia

pe ultrasi a vrut sa ii lege

dar noi inapoi nu vom da

si nu ne-a pasat de bastoane

si nu ne-a pasat de amenzi

numai pentru doua culori

am fost-ntotdeauna prezenti

 

le, @corina

sa nu-l rogi pe andreiasu, ca trebuie sa-l imbeti bine inainte sa scoata si el ceva de calitate...

macar pe cel de la juve sa incercam , sa punem strofa de la strofa sa iasa un cantec :) ..

 

"echipa mia " :D

noname20.07.2009 21:17
bobo_PH20.07.2009 23:28

si sa vin in completarea lui noname :

 

 

 

0:55

 

doua cantece simple ...

S.S.Lazio21.07.2009 20:57

http://www.youtube.com/watch?v=_nMJJfUjjag

1:40

 

 

preferata mea.

 

 

primul video e chiar tare :)

korynna22.07.2009 15:01
le, @corina

sa nu-l rogi pe andreiasu, ca trebuie sa-l imbeti bine inainte sa scoata si el ceva de calitate...

 

Linia melodica propusa de:korynna :))

Versuri: Sheva

 

Steaua-i tot ce avem pe lume...

Nimeni nu poate sa ne-o ia,

Steaua nu este doar un nume

Steaua inseamna viata mea!

 

Traim pentru 2 culori

Care ne-au rapit inima,

Spiritul ultra' e in noi ....

Iar muza ne este Steaua!

 

:P

ultrash24.07.2009 18:24
crafft30.07.2009 12:12
lucvald-190230.07.2009 12:33

Grav ! asta-i cenzura comunista.

nici nu stiu ce plm sa mai zic.....

S.S.Lazio31.07.2009 11:02
Grav ! asta-i cenzura comunista.

nici nu stiu ce plm sa mai zic.....

 

 

nu e singura de genul ..nu te impiedica nimic sa nu te duci in deplasare..

lbj31.07.2009 11:32

nu, dar nici pe ei nu ii impiedica nimic sa te opreasca la intrarea in orasul respectiv sa-ti spuna ca nu ai bilet si din motive de securitate nu poti intra in oras ;)

rezistenta_ultras31.07.2009 11:53
nu, dar nici pe ei nu ii impiedica nimic sa te opreasca la intrarea in orasul respectiv sa-ti spuna ca nu ai bilet si din motive de securitate nu poti intra in oras ;)

cum au patit oltenii pe Dinamo...si fiti siguri ca se vor ajuta de gaze si bastoane ca sa isi impuna punctul de vedere ca deh nu suntem la unguri sa avem o jandarmerie care sa actioneze cu calm,diplomatie si profesionalism.

bodanelu31.07.2009 12:03

ca asa aveau ordine. Ca daca nu.. ne mancau de mult la cat de urat se uitau la noi

Azzido31.07.2009 13:43

nu conteaza ce ar fi vrut sa faca, conteaza ce au facut si ce nu.

daca se intampla in Romania ce s-a intamplat acolo cred ca se lasa urat de tot, deci **** jandarmeria romana !

S.S.Lazio31.07.2009 17:25

nu cred ca se ajunge atat de departe incat sa ti interzica sa intri in oras , dar nici utopie nu e .. :) !

1on31.07.2009 18:23

Deja s-a întâmplat o datã.

«12»