FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Renzo Rossi - Team Manager

Ronnie25.06.2009 11:51

1129-big.jpg

 

Renzo Rossi este noul antrenor secund al Stelei.

1on25.06.2009 16:58

Io n-am înțeles o treabã. Nenea ãsta ce funcție cu ce se ocupã, efectiv? Prin alte locuri scrie cã e team-manager.

Ronnie25.06.2009 17:13

Pe un site zice ca e secund, pe altul ca e manager. Nu stim, asteptam sa vedem ce apare pe site-ul oficial.

maye25.06.2009 17:46

E antrenor secund...nu cred ca il schimba ciobanul pe Ianuli pentru Rossi.

red&blue_boy26.06.2009 05:57

Cred ca antrenor secund.

dee30.06.2009 04:35
Io n-am înțeles o treabã. Nenea ãsta ce funcție cu ce se ocupã, efectiv? Prin alte locuri scrie cã e team-manager.

 

eu, Ioane, ca doar stii scrie corect.

Antrenorul secund are un rol important in pregatirea jucatorilor,lucreaza individual cu cei capabili de inalta performanta,specializati pe anumite posturi in cadrul echipei, in timp ce antrenorul principal e mai generalist, se ocupa de intreaga echipa, coordoneaza intreg procesul pentru ca echipa sa functioneze ca un mecanism castigator (asta stiu din cunostintele mele sumare de fotbal) Cred ca va face o figura frumoasa la Steaua Bucuresti.

ciuby14.07.2009 13:21

Functia lui este de ajutor de tinator de telefon mobil, cu atributii directe de subordonare lui Mache.

Marius14.07.2009 13:50

Asta si cu Mache au acelasi post?

bodanelu14.07.2009 13:59

cam da... :)

dar mache e mai smecher. e nepot.. :wall:

se7en14.07.2009 16:11

Mache e noul Moggi. el manevreaza totul legat de Steaua din umbra, nici nu-i trebuie contract de munca.

gby1020.07.2009 15:18

E antrenor secund...dar nu prea am auzit de el ... defapt nu am auzit niciodata.

DeN29.01.2010 19:41

Nu am auzit ceva legat de el pe la stirile sportive :-??

KERATOCONUS29.01.2010 21:13
Nu am auzit ceva legat de el pe la stirile sportive :-??

 

Cred ca ai auzit. E noul manager sportiv al ghiulestenilor.

 

http://www.curentul.ro/2010/index.php/2010...r-la-Rapid.html