
Renzo Rossi este noul antrenor secund al Stelei.

Renzo Rossi este noul antrenor secund al Stelei.
Io n-am înțeles o treabã. Nenea ãsta ce funcție cu ce se ocupã, efectiv? Prin alte locuri scrie cã e team-manager.
Pe un site zice ca e secund, pe altul ca e manager. Nu stim, asteptam sa vedem ce apare pe site-ul oficial.
E antrenor secund...nu cred ca il schimba ciobanul pe Ianuli pentru Rossi.
Cred ca antrenor secund.
Io n-am înțeles o treabã. Nenea ãsta ce funcție cu ce se ocupã, efectiv? Prin alte locuri scrie cã e team-manager.
eu, Ioane, ca doar stii scrie corect.
Antrenorul secund are un rol important in pregatirea jucatorilor,lucreaza individual cu cei capabili de inalta performanta,specializati pe anumite posturi in cadrul echipei, in timp ce antrenorul principal e mai generalist, se ocupa de intreaga echipa, coordoneaza intreg procesul pentru ca echipa sa functioneze ca un mecanism castigator (asta stiu din cunostintele mele sumare de fotbal) Cred ca va face o figura frumoasa la Steaua Bucuresti.
Functia lui este de ajutor de tinator de telefon mobil, cu atributii directe de subordonare lui Mache.
Asta si cu Mache au acelasi post?
cam da... ![]()
dar mache e mai smecher. e nepot.. ![]()
Mache e noul Moggi. el manevreaza totul legat de Steaua din umbra, nici nu-i trebuie contract de munca.
E antrenor secund...dar nu prea am auzit de el ... defapt nu am auzit niciodata.
Nu am auzit ceva legat de el pe la stirile sportive :-??
Nu am auzit ceva legat de el pe la stirile sportive :-??
Cred ca ai auzit. E noul manager sportiv al ghiulestenilor.
http://www.curentul.ro/2010/index.php/2010...r-la-Rapid.html