FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rss

carminastan07.05.2009 20:04

In titlurile de la RSS apar caractere din alea ciudate, tre sachimbat encoding-ul. De fapt doar la news-urile de la newsin, mediafax, bla. Restul sunt ok.

George Stan07.05.2009 20:53

rezolvat

Azzido07.05.2009 22:42

cred ca avem aceeasi problema si cu AISS.ro

Bodanel08.05.2009 05:57

Encoding-ul corect este ISO 8859-2 Central European.

carminastan08.05.2009 07:58

merciiiii

George Stan08.05.2009 08:08

encoding-ul corect este utf-8

Azzido08.05.2009 09:34

nu stiu care este corect sau incorect. cert este ca sunt articole pe AISS.ro in care nu sunt afisate diacriticele.

vezi http://www.AISS.ro/2009/03/19/comunicat-ai...stam-pe-becali/

Bodanel08.05.2009 09:37

Din cate stiu eu UTF 8 nu are diacritice pentru limba romana. Faceti un test.