07.05.2009 20:04
In titlurile de la RSS apar caractere din alea ciudate, tre sachimbat encoding-ul. De fapt doar la news-urile de la newsin, mediafax, bla. Restul sunt ok.
In titlurile de la RSS apar caractere din alea ciudate, tre sachimbat encoding-ul. De fapt doar la news-urile de la newsin, mediafax, bla. Restul sunt ok.
rezolvat
cred ca avem aceeasi problema si cu AISS.ro
Encoding-ul corect este ISO 8859-2 Central European.
merciiiii
encoding-ul corect este utf-8
nu stiu care este corect sau incorect. cert este ca sunt articole pe AISS.ro in care nu sunt afisate diacriticele.
vezi http://www.AISS.ro/2009/03/19/comunicat-ai...stam-pe-becali/
Din cate stiu eu UTF 8 nu are diacritice pentru limba romana. Faceti un test.