FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"dream Team"-ul Ligii I

weeezer17.04.2009 18:33

Stim cu totii ca de mai bine de un an de zile, ne uitam cu amarciune la meciurile slabe si foarte slabe facute de echipa noastra, le comparam cu cele ale altor formatii si ne intrebam "de ce aia pot si noi nu?".

 

Cum ati vrea sa arate Steaua la ora actuala, folosind numai jucatori din campionatul intern?

 

Echipa mea ideala ar fi cam asa:

 

 

********************* Arlauskis **********************

 

 

Ogãraru ******** Goian ********* Ghionea ******* Pereira

 

 

Zicu ***************** C. Lazar ************** Karamyan

 

 

**** Wobay ********* Danciulescu ********* Fl. Costea ***

 

 

 

Rezerve: Lobont, Bozovic, Cadu, Cr. Tanase, Paraschiv, Y. Kone

mircea_1017.04.2009 19:01

______________________________________Pantilimon________________________________

 

__________________Galamaz_______________Goian______________Ghionea______________

 

__Prepelita_______________Costin Lazar_____________Cristi Tanase________________Toja__

 

_______________________Mihai Costea__________________Florin Costea_____________________

 

________________________________________Y.Kone__________________________________

 

 

 

Rezerve: Tatarusanu, Gaman , Marius Constantin,Artiom Karamyan, Bicfalvi, Vlad Rusu

Antrenor: Dan Petrescu :D

Ronnie17.04.2009 19:16

==================Lobont=================

 

Ogararu======Goian======Ghionea========Pereira

 

===========C.Lazar===O.Petre===============

 

===============Prepelita==================

 

=====Dubarbier=============F.Costea=========

 

==============Kone======================

 

Rezerve: Pantilimon, Galamaz, Karamyan, Torje, Tanase, Toja, M.Costea.

Antrenor: Razvan Lucescu

Fane17.04.2009 19:19

Vrabia Mihai Viteazu` :no:

danimarcu17.04.2009 19:22
Vrabia Mihai Viteazu` :no:

Ce @Fane, ti se limba plimba-n gura?... :D

 

..putin...foarte putin :thumbsup:

alexynho20.04.2009 07:50

============ Lobont =============

======= Cadu ====== Ghionea =======

=== Tony =============== J. Rose ===

======= Genchev === Lazar ==========

===============================

============ Wesley =============

== Milisavljevic ============ F. Costea ==

=========== M. Costea =============

razvan2820.04.2009 10:08

Lobont - Ogararu , Goian , Ghionea , Pereira - Tanase , Lazar , Ovidiu Petre , Dubardier - Danciulescu , Kapetanos

1on20.04.2009 11:17

Prunea - Kassay, Lupescu, V. Alexandru - Buduru, Paszkany, Dragomir, Condescu - Borcea, Turcu, N. Badea. Antrenor: Mircea Sandu

Indisponibili: Gh. Constantin-Vâlcea, Penescu, Corpodean, M. Licã, Savaniu.

kaycee20.04.2009 12:04

Lobont

Ogararu, Goian, Ghionea, perreira

zicu, lazar, wesley, tanase

Danciulescu, fl. costea

KERATOCONUS20.04.2009 12:11

Lobont-Golanski-Goian-Ghionea-Pereira-Dubarbier-Alexa-Tanase-Culio-B.Stancu-F.Costea

Fan FC Steaua20.04.2009 12:56

wow..vad ca si Stancu e pe acolo, si Goian, si Ghionea...ultimi 2 saracii, nu mai sunt fundasi buni de cand era Hagi antrenor la Steaua...iar Stancu trage eseuri din fata portii...

 

Dream team-ul lui Lacatus:

 

In poarta: Zapata, Cernea, Vatca, Pantilimon, Lobont, Bornescu, Arlauskis, Dani Coman, si Tatarusanu.

Aparare: Toja cu piciorul lui crosa de golf.

Mijloc: Poate dau ei pase proaste si recuperam.

Atac: Poate isi dau ei autogol.

 

Rezerve: Lovin pentru atac, si in poarta: Stancioiu, Albut, E. Andrade si R. Stanca

fredysteaua10.05.2009 21:40

cum sa-l vrei pe Danciulescu la Steaua si pe Lobont !! DOAMNE

f234567k10.05.2009 23:01

Pantilimon- Nicu, Galamaz, Andrade, Pereira- Ov. Petre- Milisavljevic, Karamian- Danciulescu- Bratu, Bud

ssilviu_1917.05.2009 00:51

------------------Pantilimon-----------------------

Golanski---Galamaz---R. Fernandes----Pereira

----------------------Tiago-------------------------

Szekely-----------------------------------Curtean

---------------------Ad Cristea--------------------

-----------Kapetanos----------Fl Costea---------