FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Locuri De Munca

«12»
john_8617.04.2009 17:05

Daca mai este un astfel de topic, va rog sa imi mutati postul acolo. Daca nu, vreau sa va dau un sfat: in aceasta perioada APIA (Agentia de Plati si Interventii pentru Agricultura) angajeaza pe perioada determinata operatori calculator pentru introducere date. Angajarile se fac in toata tara, ar fi bine sa va interesati fiecare in orasul dumneavoastra, deoarece, chiar daca perioada este scurta (aprox. 6 saptamani), munca este rasplatita cu varf si indesat (aprox 2000 euro). Imi pare rau daca am intarziat cu mesajul, dar nu strica sa va interesati si acum.

PS: Eu m-am inscris in Botosani si m-au acceptat. :D

Azzidutza17.04.2009 19:33

se poate lucra de acasa,in "timpul liber" ? ..a se intelege de la celalalt loc de munca ?

sau trebuie sa te duci la ei la sediu,un nr X de ore pe zi ?

john_8617.04.2009 19:45

Lucrezi la ei la sediu. Esti platit in functie de cate dosare din alea bagi. Se plateste 2,5 ron pe dosar. Nu cred ca e obligatoriu sa stai chiar 8 ore/zi dar e in interesul tau :)

gio_stgloria17.04.2009 20:01

si ce studii iti trebuie pt asa ceva ?

Azzidutza17.04.2009 20:56
Lucrezi la ei la sediu. Esti platit in functie de cate dosare din alea bagi. Se plateste 2,5 ron pe dosar. Nu cred ca e obligatoriu sa stai chiar 8 ore/zi dar e in interesul tau :)

n-ai prins ideea ...era vorba de lucrat ca "hobby",venit suplimentar :photo: ...dar e nasol ca trebuie sa stai protopit la ei la sediu. in ceea ce priveste "bagatul de dosare" ,fara modestie,am o viteza la dactilografie de nu ma prinde nici IC , milionara ajungeam :bananadance:

trance_tactics17.04.2009 21:20

poti spune cum se numeste exact postul ?

ady_ultras17.04.2009 21:28

caut si eu un job,stie cineva vreun loc pe undeva ?

john_8618.04.2009 12:55

Postul se numeste "operator introducere date" cred. Studii minime - liceu.

E mai bine sa se intereseze fiecare la sediul APIA din orasul/judetul lui.

axl23.04.2009 11:21
Frati Stelisti, m-am gandit sa lucrezi

 

Frati Stelisti, crezi ei vor?

 

Oricum sunt mult mai valorosi ca ei.

 

Si ca sa-ti raspund la intrebare, eu cred ei nu vor.

Daniel-Ionut24.06.2009 14:17

Stie careva locuri de munca prin malluri, magazine de prin Bucuresti? :hmmm:

Lari24.06.2009 14:19

Ca ce?

Daniel-Ionut24.06.2009 16:01

Achizitii, aprovizionare, client service, sales, vanzari, comert...

Sau nu stiu... ce mai apare... :blush::)

john_8611.09.2009 13:24

http://www.muncesteacasa.ro/HITT-Jewellry.php

A incercat cineva dintre voi sa se bage in treburi de genul asta? E adevarat sau e o mare teapa? Pe mine parca m-ar manca undeva sa ma apuc sa "margelesc" acasa, dar intai vreau sa stiu daca cineva chiar a primit bani pentru treaba asta. :))

valentin2day25.05.2011 21:09

faceti o facultate buna, niste internshipuri la firme mari si gasiti un post calumea

Dragoshel29.05.2011 18:42

daca mai auziti/cunoasteti ceva postati si aici :D

leoSUD29.05.2011 21:14

in palatu lu nea' Gigi :D

chodi do piče29.05.2011 21:55

N-ai loc acolo, le face Lutu pe toate :))

Lari29.05.2011 23:14
NIVELUL MAXIM DE OFF-TOPIC A FOST ATINS. MULTUMIM PENTRU INTELEGERE!
Dragoshel03.07.2011 18:56

nici voua nu va place munca.

1on03.07.2011 22:14

Cu riscul de-a parea cam urat, totusi, o mica "intrare" la cineva pe domeniul constructiilor stie/poate/are cineva sa-mi faca? (asa cum vrabia viseaza malai, si mi mi-ar placea mai mult pe proiectare, de preferinta metal - pe care-mi fac si licenta - da' nu refuz nimic altceva)

vlad04.07.2011 04:32
Cu riscul de-a parea cam urat, totusi, o mica "intrare" la cineva pe domeniul constructiilor stie/poate/are cineva sa-mi faca? (asa cum vrabia viseaza malai, si mi mi-ar placea mai mult pe proiectare, de preferinta metal - pe care-mi fac si licenta - da' nu refuz nimic altceva)
Le reseau pansant04.07.2011 08:59

si tu esti somer vladica?

1on04.07.2011 09:16

Inca nu. Inca.

vlad04.07.2011 09:45
si tu esti somer vladica?

 

Am vrut sa-i raspund lui Ion.

 

La cat incasez si cat platesc la stat sunt mai rau ca un somer :) .

 

Poate imi spui si mie cum merge treaba pe afara. Tot asa mizerabil ca aici? Ce preturi se practica afara pentru un proiect complet (dtac si dde) ?

Merci

Le reseau pansant04.07.2011 09:59
Inca nu. Inca.

sa nici nu fii ca e ingrozitor de prost

 

Poate imi spui si mie cum merge treaba pe afara. Tot asa mizerabil ca aici? Ce preturi se practica afara pentru un proiect complet (dtac si dde)
?

 

In ce priveste preturile cam media este intre 15-20€ pe ora in ce priveste un angajat de agentie ce are ca principale responsabilitati in special desenul tehnic (autocad, archicad, vectorw, revit etc) dar si o conceptie mai minimala a respectivelor instalatii, cum ar fi pentru constructii de pana la 3-400m².

 

 

Faza e ca pe aici nu prea poti sa fii de capul tau pentru ca nu te baga nimeni in seama, fie ai tu agentia ta ai mititica dar esti "oficial", fie lucrezi pt patron si esti in mare parte desenator.

In ce priveste piata, depinde cam pe ce esti tu, instalatii pentru interior, nu prea se fac pentru ca majoritatea locuintelor sunt in chirie iar reparatiile generale le face proprietarul la cativa ani, ori atunci apeleaza la firme mai acatari.

 

Pe mine nu ma prea intereseaza partea asta ca nu sunt inginer, sunt alta marie cu aceiasi palarie, iar pentru mine calculul se face altfel cam 10% din valoare asa ca cu cat e mai scumpa cu atat mai bine.

 

 

«12»