FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gigi scrie poezii in arest

Marius08.04.2009 15:14

Draga mea familie, dragelor mioare,

Rog scuzati-mi scrisul, ca e cam racoare

Si-mi tremura mana? sufletul din mine?

N-am nici masa, scaun? va scriu stand pe vine.

 

Pac-pac, cum vedeti? zdrentele mi-au tras-o!

Simt ca-s mic si negru, din Burkina Faso ;

Vad, de dupa gratii, cum apune Soare,

Razboinicul Luminii, incet, dar sigur, moare.

 

Stau ca mielusel in celula stramta,

?Suparat is Doamne?, un coleg imi canta;

Si va scriu cu dor, versuri ce-s de jale,

Plang ca Parazitii? ?lacrimi si fecale?.

 

Plang, ca nu e drept? mare grozavie?

Nu-nteleg? de ce mi se-ntampla mie?

Hahalere care m-au incatusat,

Toate stiu prea bine c-au facut un blat.

 

Apelez la veri, surori si cumnati,

Tot neamu` Becali, oi si avocati?

Faceti ce it` face, ca-i pe banii mei;

Scoateti-ma afara dintre derbedei!

 

Iooo, Gigi Becali, sunt nevinovat,

Ca pe prostii aia nu i-am sechestrat!

Papagalii dracu`? hoti de meserie;

Ei in libertate? io fac puscarie!

 

Pan-o fi sa ies, va scriu in ravas,

Sa-mi aduceti slana, ceapa si un cas,

Ca-astia baga-n mine ceai si marmelada

Si nu vreau stamina ca in jos sa-mi cada.

 

Rog sa imi aduceti si-un televizor,

Ca-s satul de table si privit in gol;

La barbut is AS, i-am facut pe toti?

Chiar de-am in celula cei mai tari din hoti!

 

Mai am o problema, care ma cam doare,

Ii vorba de cele zece dragi mioare?

Sa le-aveti de grija, nu uitati de ele,

C-altfel ies de-acilea si dati de belele.

 

Mergeti si la Athos, faceti rugaciune,

Zdrentele cu Dracu, Dumnezeu cu mine.

Pac-pac, asta-i tot, va saluta Jiji;

Om cu Steaua-n frunte? si in fruntea ligii!

 

sursa: alinfarcas.ro

Lari08.04.2009 15:43

HahaRelelor! :tomato:

Le reseau pansant08.04.2009 19:53

a lu' lds e mai tare, da si asta merge

 

PS: cata literatura frate cu nea Gigi personajul princial!