FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cine sunt stelistii adevarati?

«12»
dee07.04.2009 11:38
Stelistii adevarati sunt cei care incearca (si vor reusi) sa extirpeze tumoarea numita Becali,sunt cei care meci de meci sunt acolo langa echipa,sunt cei care stiu istoria clubului sunt cei care pentru o torta risca doasare penale,sunt cei care nu se vand pentru bani chiar daca sunt efini,sunt cei care vor doar binele echipei sunt cei care dupa meciuri nu pot vorbi fiindca sunt ragusiti sunt cei care pun echipa pe primul plan,sunt cei care pregatesc cate un spectacol la fiecare meci (si altii se lauda cu reusitele lor pe forumuri acestia fiind acei devoratori de seminte si suflatori in goarne)stelistii adevarati cred eu ii gasiti la peluze in randurile de jos :steag_cruce_invers:

 

Si am uitat sunt putini dar sunt de calitate.Hai noroc

 

ai dreptate baietii aceia sunt demni de toata stima si respectul nostru! Pentru ca ei muncesc foarte mult pentru Steaua, isi rup din timpul lor, poate au probleme la servici din cauza asta, cu sefii, si mi se pare normal ca pe stadion sa se descarce de stresul acumulat, incurajand echipa, deci mi se pare urat ca alti oameni sa-i huiduie, pentru ca a "huidui" e un fel de atentionare, care poate fi perceputa si ca o "comanda". Pai pe stadionul omul acela, din primele randuri, merge sa se simta bine, ca probleme si stress are destule in viata de zi cu zi si nimeni nu are dreptul sa-i judece, sa le conteste munca, atata timp cat nu-i cunosc personal. Du-te si vorbeste cu el, daca vrei sa te invete si pe tine cum sa vopsesti o panza, sa-ti spuna de unde iti pot cumpara materiale, care-s cele mai bune, caci sigur, omul acela din primele randuri stie, caci el, intr-adevar este preocupat de detalii, ca totul sa iasa perfect, iar oamenii sa le aprecieze munca!

 

Acelor oameni din tribuna 1, care i-au huiduit data trecuta, deci oameni care nu fac "munca de jos", care nu stau in genunchi si intind o panza si indura frig ca sa o vopseasca, care nu depun eforturi fizice si de creatie, vreau sa-i intreb: cand mergeti la Muzeul Satului Roman, asa sa va destindeti si sa va eliberati de toata energia negativa acumulata la servici, si sa va "refaceti bateriile" care mergeti si va plimbati prin Cismigiu, spuneti-mi: aruncati toate tigarile in cos? nu, ca daca erau aruncate, Cismigiul era curat. Nu puteti da vina pe altii, caci baietii acestia nu au timp liber sa se ralaxeze, ei sunt fie la servici, fie pe stadion. Stadionul e locul unde merg ca sa se simta bine si sa-si manifeste iubirea pentru Steaua. Nu va convine ceva, sau nu intelegeti un mesaj de pe un baner apropiati-va , mergeti langa ei si cititi-l.

 

Va place o panza vopsita? mergeti sa o studiati! Baietii aceia sunt pictori, sunt graficieni, sunt zugravi, sunt croitori etc. si nu pentru ca au o diploma, ci pentru ca un baiat din peluza face toate muncile aste voluntar, deci are talent, stie sa se descurce si in viata reala, caci oricand se pot reprofila. Sunt artisti, iar opera nu se contesta niciodata, o opera de arta se analizeaza stilistic si abia dupa ai dreptul sa ii spui daca el nu s-a incadrat stilului, ca are unele lucruri care sunt poate un pic exagerate si risca ca lumea sa-l incadreze diferit.

 

Oricum baiatul ala reprezinta Steaua, adica unitatea in diversitatea profesiilor, insa tu, cel care il huidui, nu reprezinti Steaua, pentru ca tu ai o singura profesie manager sau director , adica niste functii, nu profesii! Deci, e cazul sa te intorci si tu la baza, sa te autonalizezi, sa vezi cum esti si ce esti, si abia dupa sa-l contesti pe altul care a luat-o treptat,trecand prin toate. Iar baiatul din peluza, este si un soldat adevarat, caci daca tu i-ai fi prieten, acesta te-ar apara intotdeauna cand tu ai da de necaz, prin simplu fapt ca te-ar imbarbata si ti-ar da forta sa mergi mai departe.

 

 

tilylovesteaua07.04.2009 22:01

cine sunt stelistii adevarati?....cred k a fi adevarat inseamna sa SPUI ceea ce simti pt Steaua si sa SUSTII acest club care te face sa traiesti prin ORICE LUCRU.Sa fii pe stadion,sa simti cum iti creste pulsul si sa fii alaturi MEREU,DARUINDU-TE!!!!

 

Referitor la Gigi,sper sa numere oile in inchisoare cat mai mult timp si chiar 4ever,dar asa cum ai zis si tu,doar dupa ce semneaza.

LUPTA Steaua!

:steag_cruce_invers:

 

images_2_.jpg

joseph08.04.2009 10:30

Becali este principalul vinovat pentru ce se intampla la Steaua. si-a adus neamul de incompetenti la Steaua, s-a inconjurat de non-valori care sa nu-l faca sa se simta prost, ne-a tarat prin scandaluri zi de zi, ne-a patat istoria, a coborat standardele pana la un loc 2 de CL si a renuntat strategic la Cupa...

 

cei care puteti sa tolerati toate astea in continuare sunteti aproape la fel de vinovati. ce ar trebui sa se intample ca sa va treziti si voi??

vio808.04.2009 13:27

Stelistul adevarat dupa parerea mea e acel suporter care merge la stadion si isi sustine din suflet echipa,cel care plange cand echipa lui inregistreaza o victorie importanta,cel care ajunge ragusit acasa de la incurajari nu de la injuraturi.Nu se numesc stelisti adevarati cei ce stau toata ziua in fata calculatorului se cearta intre ei si se jignesc pentru ca nu au aceeasi parere.Asta cred eu.

 

 

noname_fu08.04.2009 13:35

Deci dupa logica ta vio8, eu acum un an eram stelist si de cand a inceput protestul... nu mai sunt stelist. Daca incep iar sa incurajez echipa si sa ma intorc ragusit din cauza asta nu din cauza protestului (ca nu injur) redevin stelist adevarat?

 

Si daca ma bucur frenetic in loc sa plang la o victorie iar nu sunt stelist?

 

rahat, nu sunt stelist!

 

Rog adminii sa ma baneze, poate sunt caine!

vio808.04.2009 13:54

Fiecare se manifesta cu vrea sau cum simte>Eu nu injur pe stadion si nu mananc seminte si sincer nu ii inteleg pe cei care o fac.Nu am zis ca nu esti stelist adevarat am zis numai parerea mea despre stelistul adevarat.

p.s.Ai chef de cearta? Ai gresit persoana.

 

 

noname_fu08.04.2009 13:57

Nu, voiam doar sa te admonestez pentru ca zici niste aberatii. Tocmai asta e ideea articolului, ca toti cei care simt ceva, sinceri si dezinteresati, pentru Steaua sunt stelisti indiferent de opiniile lor legate de orice.

vio808.04.2009 13:59

Tocmai asta vreau sa subliniez:cine nu zice ca tine automat abereaza.Bine e ca tine,sunt o persoana foarte pasnica asa ca te ignor. Pa.

redondo09.04.2009 10:50

BA fratilor...Nu mai terminati odata cu kestia asta de 2 lei...eu sunt mai stelist decat tine...parca ati fi copii de 2 ani.

 

«12»