FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stingem Lumina?

Robinson Rufay Zapata28.03.2009 16:18

Stingeti lumina , calculatorul , televizorul de la 20:30? Eu da. Am observat (sau poate ca nu am fost atent) ca nu s'a vorbit despre Earth Hour pe forum , un gest frumos pentru copii si nepotii nostri.

Ronnie28.03.2009 16:26

Ce-mi pasa mie de-ncalzirea globala, ora planetei si tampeniile astea?! Sunt roman, ma doare-n p***.

crysty1428.03.2009 16:27

Si meciu?

In niciun caz..., a picat cam prost ziua asta..nu?

 

LE:Cam asa e Ronnie

Robinson Rufay Zapata28.03.2009 16:28

Exista baruri unde se da meciul , mergem sa facem consumatie la patroni pe timp de criza :))

MoWeed28.03.2009 16:58

Initiativa e laudabila dar, din pacate, ziua si ora au picat prost. Televizorul in nici un caz nu-l inchid in seara asta; in oricare alta seara ma duceam la baut si inchideam tot :)

STARforce28.03.2009 16:59

Ba, sa inchida aia care au cate 7 candelabre in casa si lifturi interioare,etc...Eu am becuri economice asa ca...MA UIT LA MECI poate asa vad ultimul meci a lu pitzi

Robinson Rufay Zapata28.03.2009 17:03

@MoWeed: Eu merg la baut , da' nu prea inchid calculatorul , acum insa da , tocmai pentru aceasta initiativa , cum ai zis si tu , laudabila

Robinson Rufay Zapata28.03.2009 17:17

@STARforce: poate il inchizi de nervi :D

maye28.03.2009 18:37

Eu inchid absolut tot in afara de TV.Ca nu ma prea lasa inima.

Dar cred ca facem mult fata de unii concetateni ai nostri pe care ii doare la stoaca...

Robinson Rufay Zapata28.03.2009 21:24

Am inchis tot , am plecat de acasa si am vazut cum pierdem ca prostii un meci care trebuia sa fie al nostru...suntem romani

clausblaus29.03.2009 00:45
Am inchis tot , am plecat de acasa si am vazut cum pierdem ca prostii un meci care trebuia sa fie al nostru...suntem romani

Ai luat o mica teapa!

Initial am vrut sa fac la fel,dar nu m-a lasat sufletul.Am zis ca trebuie sa urmaresc si eu meciul nationalei.

In concluzie:AM luat teapa!!!

Robinson Rufay Zapata29.03.2009 05:29
Ai luat o mica teapa!

Initial am vrut sa fac la fel,dar nu m-a lasat sufletul.Am zis ca trebuie sa urmaresc si eu meciul nationalei.

In concluzie:AM luat teapa!!!

 

Doar suntem tata in care teapa e la rang de nobilime , inca nu a murit Vlad Tepes , sau inca bantuie printre noi , si tepele lui inca sunt practicate

bodanelu29.03.2009 06:31

pfua... ce complicat a fost la mine. Am oprit tot: 2 calculatoare, 2 sisteme 2.1, 2 monitoare, becuri, frigider tot. Am lasat doar TV-ul sa ma uit la meci si a picat Astralul 15 min. repede, da drumu la un calculator, cauta unde sa-l vezi pe net si cand echipele cantau imnul si-a revenit TV-ul. SI am stins din nou calculatorul...

Daniel-Ionut29.03.2009 07:51

Pfff...

Mai bine stingeam lumina... ca si asa la meci ce sa vad... :cursing: pe Piturca nepasator pe banca? :confused:

zoint29.03.2009 09:05

Nu m-am uitat la meci pentru ca nu ma reprezinata nationala asta formata din asa zisi jucatori care nu stiu nici imnul national mi-e scarba de ei de toti.

P.S A stins Piturca lumina,la mondialele astea eu tin cu Italia :D

 

DelPiero1029.03.2009 10:45

Ne-au stins-o sarbii...

Robinson Rufay Zapata29.03.2009 10:48

Am zis ca unii il sting de nervi :wall:

AndyTytanBoys30.03.2009 05:57

mai bine stingeam lumina ca n-am avut ce vedea

g_funk2830.03.2009 06:15

come on England!

Recoba30.03.2009 11:38

asa si ce a-ti rezolvat daca s-a stins lumina ? am aratat ca ne pasa si mai ales pentru o ora nivelul de poluare a scazut....de vis...nici nu conteaza ca la ora aia rafinariile sau marile fabrici lucrau la intensitate maxima eliberand nori de fum ...faptul ca am stins noi lumina va face lumea mai buna.... :thumbup:

bodanelu30.03.2009 13:33

Recoba, nu ca am stins lumina atunci, ci ideea de economisire.

Ce ar fi fost daca de la 8:30-9:30 nu ar fi iesit nimeni cu masina in bucucresti? respiram un alt aer pentru un timp...

razvan2830.03.2009 19:43

eu unul nu am stins lumina recunosc...

da decat sa ma uit la un asemenea meci mai bine o stingeam:))

Azzido31.03.2009 05:43
Ne-au stins-o sarbii...

 

ne-am stins-o singuri ;)