Spunea stelist 86, la March 23rd, 2009 at 7:05 am
nu inteleg de ce voi ziaristii nu vreti sa-i aratati acestui Lacatus ca este un antrenor cel mult de div. b parca v-ar fi frica de el asa il menajati,oare chiar nu se vede ca Lacatus este limitat ca antrenor?si uitati de ce: 1)-nu cunoaste f.bine teoria jocului modern,antreneaza dupa ureche,foloseste metode invechite gen teasca,halagian 2)-nu are cultura fotbalistica,nu stie limbi straine,sa nu spuneti ca stie spaniola ca de cind juca la oviedo vorbea o pasareasca,engleza nici atit,nu are cunostinte de pedagogie,psihologie,nu actioneaza decit factorul emotional la jucatori 3)-ce stagii de pregatire in strainatate a facut?la ce echipe mari a urmarit ciclul de antrenamente? nu promoveaza scheme de joc noi 4)-frica de rezultat si de scaun il face sa nu promoveze tinerele talente,are o mina de aur la Steaua dar nu face nimic,tot dinozaurii joaca meci de meci—si atunci ma intreb voi de ce nu-i aratati aceste lucruri?
e preluat de pe un site de "sport cica" si am zis sa il pun aici ![]()
