FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

HC Steaua - SCM Fenestela Brasov

fcsteaua.ro14.03.2009 09:37

CSA Steaua Bucuresti si Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti va invita sambata, 14 martie, si duminica, 15 martie 2009, la patinoarul Mihai Flamaropol din Bucuresti pentru a urmari primele 2 partide pe care formatia noastra le va disputa in play-off-ul pentru locurile 3-4 ale Ligii Nationale de Hochei.

 

Desi au ratat lupta pentru titlu anul acesta, sportivii nostri s-au daruit si au luptat in fiecare meci pentru a obtine victoria. Ca atare, in ceea ce urmeaza a fi cel mai probabil ultimele 2 reprezentatii pe teren propriu ale formatiei noastre in acest sezon, merita sa fie sustinuti de cat mai multi suporteri.

 

Sambata, partida va incepe de la ora 17:30, urmand ca echipa noastra sa joace si duminica, de la ora 15. Adversara Stelei in aceste partide este SCM Fenestela Brasov, ocupanta locului 4 la sfarsitul sezonului. Partidele se joaca in sistemul cel mai bun din 5 jocuri.

 

In acest weekend, toata lumea la patinoar! Hai Armata, hai Steaua!

 

Le reseau pansant14.03.2009 10:32

Toata lumea pe pationoar, cu mic si mare fara exceptii.

 

Nu se poate sa fie pus pe prima pagina articolul? poate este vazut de mai multa lume.

Saramago14.03.2009 12:34

In KHL se joaca meciurile din a doua etapa a play-off-ului. In primul sfert de finala, Dinamo Moscova s-a impus cu 3-0 la meciuri (2-1, 7-0!, 5-1!) in fata lui CSKA Moscova. Trupa lui Vladimir Vujtek (Eremeev, Zhitnik, Rachunek, D.Markov, Vyshetkevich, Pestusko, Weinhandl, Landry, Nepriaev, Cajanek, Kaluzhny, Afanasenkov, Yachmeniov s.a.) dovedeste astfel ca triumful din Cupa Spengler nu a fost o intamplare! Al doilea sfert opune pe Avangard Omsk si Ak Bars Kazan. Deocamdata e 2-1 pentru echipa din Omsk (2-0, 2-3 dupa suturi de penalitate, 4-2), insa tatarii au sanse foarte mari sa revina, din moment ce in meciul cu numarul 4 conduc cu...7-0, dupa numai 27 de minute de joc. Oricum disputa intre Jagr, Klepis, Vlasenkov s.a., respectiv Morozov, Zaripov, Hentunen, Kapanen, Martensson etc. merita urmarita. Al treilea sfert este dominat de Lokomotiv Yaroslavl, care conduce cu 2-0 la meciuri in disputa cu Spartak Moscova 93-1 si 5-3). Cel putin deocamdata Yashin, Akerman,Irgl, Rudenko, Mikhnov, Vasicek etc. si-a valorificat plusul de experienta si de valoare in detrimentul lui Rybin, Radivojevic, Ruzicka, Akifiev, Upper s.a. In fine, sfertul cel mai echilibrat le opune pe HK Atlant Mitishi (Mozeakin, Bulis, Pronin, M.Johansson, Pirnes, Koroliuk...) ;i Metallurg Magnitogorsk (Rolinek, Marek, Kudrna, Kaigarodov, Atiushov, Varlamov, Mirnov...), scorul momentului fiind 1-1 (3-2, respectiv 3-4). Confruntarile se incheie in momentul in care o formatie repurteaza 3 victorii.

 

Pana la jocul hocheistilor lui Severson, handbalistii lui Rudic intalnesc Stiinta Bacau. Fara un succes in acest joc, Sania&comp. se indeparteaza pana si de...Challenge Cup!

zob7914.03.2009 16:40

I-am batut pe moldoveni, am dat in ei ca-n sacul de box.

40-33 scor final, si diferenta putea fi mai mare daca incepand de prin minutul 45 n-ar fi fost odihniti cei mai multi titulari.

Hok3y14.03.2009 18:33

8-7 scor final ! bv baieti bv Steaua

tipbv14.03.2009 19:46

bravo baieti..umiliti..astia sunt niste marionete..forza Armata!

tipbv14.03.2009 19:51

bravo baieti..umilitii in fiecare meci..respect pt echipa de hockey Steaua Bucuresti de la poalele tampei..veti avea zeci de stelisti in Brasov cand se va face un patinoar acoperit,asta in max.2 ani

cu Steaua mereu!

Saramago15.03.2009 08:48

Trei succese au obtinut stelistii in jocurile de sambata. La fotbal au castigat in fata iesenilor (1-0), la hochei au trecut de brasoveni (8-7 in OT), iar la handbal au dispus de bacaoani (40-33). Din pacate, suporterii stelisti nu pot fi tocmai mandri de acste echipe. Fotbalistii sunt abia pe 6, cu doar 33 de puncte, iar in cazul unui scor nefavorabil la Pitesti nu trebuie sa ne mai facem planuri pentru cupele europene. Hocheistii (au castigat Cupa Romaniei, bravo!) nu pot spera decat la treapta a treia a podiumului national, iar in sezoanele viitoare nu se intrevede vreo imbunatatire. Handbalistii alterneaza jocurile bune cu cele catastrofale si, in acest moment, ocupa locul 5 la egalitate cu invinsa de ieri, Stiinta Bacau. Elevii lui Rudic au strans doar 24 de puncte, putine comparativ cu HCM Constanta (32), Dinamo (28, uite ca alb-rosii s-au cocotat pe 2!!), Resita (27) si Odorhei (25, si ei au trecut de Resita). In ultimele 7 etape, Sania si colegii vor juca, in ordine, cu Pandurii Targu Jiu (in deplasare, in tur a fost egal), care au castigat clar la Timisoara (25-17), Poli Timisoara (la Chiajna, am pierdut prosteste in tur!), echipa de batut la 10 goluri diferenta, Bucovina Suceava (in deplasare, in ciuda scorului din tur meciul se anunta f.f. dificil!), Medgidia (in deplasare, antrenorul Craciun isi mobilizeaza bine elevii in fata team-urilor de top!), HC Odorhei (la Chiajna, nu ne-au pus probleme in meciurile anterioare, dar...), Universitatea Cluj (in deplasare, handbalistii din orasul lui Boc dau drumul la duritati in meciurile de pe teren propriu...pe suceveni, spre exemplu, i-au luat cu tot cu fulgi!) si HCM Constanta (la Chiajna), meci al orgoliilor, dupa cum bine se stie...

..sa speram ca handbalistii stelisti vor strange macar 10 puncte din 14 posibile, ca isi vor asigura un loc in primele cinci si ca vor gasi resurse sa castige pentru a treia oara consecutiv Cupa Romaniei!...

...va fi greu miercuri, la Targu Jiu, in fata lui...Vasile Stanga!

Saramago15.03.2009 09:05

Elod Antal si Victor Corduban, antrenorii reprezentativei U 18 de hochei, au anuntat lotul pentru mondialele din Slovenia (divizia a II-a, adica al treilea esalon valoric). Au fost convocati si stelistii Florea, Popa, Roberto Gliga, Mihailescu, Pascaru si Tapu. Primul meci al reprezentativei noastre va avea loc pe 22 martie. Succes!

Saramago15.03.2009 10:30

Sorry, scorul meciului Odorhei-Resita din LNH a fost 30-32. In aceste conditii, Steaua MFA a urcat pe locul 4 cu 24 de puncte! Meciul de la Targu Jiu ramane insa f.f. important!

Saramago16.03.2009 06:41

Steaua-Brasov 7-2 in al doilea joc; la general Steaua conduce cu 2-0 si mai are nevoie de un succes pentru a obtine locul al treilea.

Saramago18.03.2009 17:49

Conform site-ului www.sport365.ro Steaua MFA a castigat cu 33-31 disputa de la Targu Jiu cu Pandurii. In aceste conditii, elevii lui Bozo Rudic acumuleaza 26 de puncte si se mentin pe locul 4. Sambata stelistii primesc la Chiajna vizita Politehnicii Timisoara, echipa invinsa miercuri la Suceava cu 25-36!