Atacantul trimis de Becali în China, Vali Badea, recunoaște cã a fost în tratative cu oficialii de la Terek Groznîi, dar cã au cãzut din cauza vizitei medicale. Badea a declarat cã în urma acestui eveniment, se va prezenta la antrenamentele echipei a doua a Stelei, ce activeazã în Divizia C.
"Am fost cu Giovani Becali la Groznîi, dar nu s-a mai realizat împrumutul meu acolo pentru cã mi s-ar fi descoperit niște probleme medicale. Eu știu cã sunt sãnãtos, acum asta este!, am semnat un contract cu Steaua II pânã la sfârșitul sezonului, iar din varã voi fi liber de contract", a spus Badea pentru newsin, citat de sport.ro.
