Gigi Becali este convins cã Steaua va pãși cu dreptul în returul Ligii I și cã toate adversarele vicecampioanei vor realiza rapid cã este imposibil sã plece cu puncte din Ghencea. Patronul Stelei a vorbit și despre modul în care va gestiona relația tensionatã cu suporterii și spune cã va restricționa accesul pe stadion tuturor celor care îl vor contesta.
"Dupã douã, trei etape o sã li se punã pofta în cui sã mai vinã în Ghencea sã câștige. Nu mã deranjeazã cã se fac oferte pentru Steaua, dar eu nu vând Steaua. Steaua valoreazã acum 100 de milioane. Jucãtorii Stelei valoreazã maxim 15, 20 de milioane. Aș putea sã vând Steaua, dar nu mã retrag din fotbal, cumpãr altã echipã și o transform în Steaua în doi, trei ani. La Steaua 2 ar trebui antrenori buni, am 2 jucãtori Rusu și Strãtilã care vor ajunge foarte valoroși. Suporterii au sã îmi reproșeze relația mea stricatã cu Hagi și faptul cã l-am dat afarã pe Lãcãtuș, dar Lãcã e aici. Pe mine oricum nu mã enerveazã ce zic 20, 30 de vagabonzi, care nu vor mai intra la meciuri și apoi va fi liniște. Mã intereseazã și ce fac celelalte echipe, la ce bun ar fi sã câștige Steaua toate meciurile și Dinamo la fel, nu ne-ar folosi la nimic", a declarat Becali la gsptv.
