FC Steaua anunta ca, in urma numeroaselor articole mincinoase si cu caracter tendentios pe care le-au scris la adresa clubului nostru, jurnalistii Gazetei sporturilor, Dan Udrea si Eduard Zelgin, nu vor mai avea acces, incepand cu jocul de astazi, 27 februarie, la partidele pe care echipa noastra le va disputa pe teren propriu in acest sezon. Maniera tendentioasa in care cei doi jurnalisti fac presa, al carei punct culminant a fost atins astazi, cand acestia au publicat un articol mincinos cu privire la primele de joc ale jucatorilor nostri in acest sezon, ne-a determinat sa luam aceasta masura.
Din dorinta de a respecta accesul la informatie pentru cotidianul Gazeta sporturilor, mentionam ca masura de ridicare a acreditarii se rezuma doar la cei doi jurnalisti in cauza. De asemenea, facem un apel catre conducerea acestui ziar de a nu-i delega pe domnii Udrea si Zelgin la partidele Stelei, pentru a evita momentele neplacute in care acestia nu ar fi primiti in zona presei, sala de conferinte de presa sau zona mixta.
