Steaua Stirom Bucuresti a sustinut ieri ultimul meci din cadrul Turneului 2 al Campionatului National Superliga de polo pentru locurile 1-4 in fata ocupantei primului loc CSM Oradea.
Dupa doua victorii consecutive cu Rapid 6 - 3 (0 - 1, 2 - 1, 4 - 0, 0 - 1) si cu Dinamo 7 - 8 (2 - 2, 2 - 2, 1 - 3, 2 - 1) , Steaua a pierdut dupa o partida echilibrata, ramanand la 3 puncte in spatele liderului CSM Oradea.
CSM Oradea - CSA Steaua STIROM Bucuresti 7-6 (2-2, 3-2, 0-1, 2-1)
Steaua: Nenciu- Gospodinov, Mușat, Chioveanu 1, V. Cristescu 2, B. Matei, Bușilã 2 (1 de la 5 metri), Stancu, T. Negrean 1, Cojocariu.
Clasamentul dupa al doilea turneu final:
1. Oradea 34 28 3 3 575-188 59p.
2. Steaua 34 27 2 5 435-172 56p.
3. Dinamo 34 26 1 7 484-199 53p.
4. Rapid 34 14 1 19 286-311 29p.
Dupa prima repriza scorul este 2-2, pentru Steaua au inscris Chioveanu si Cristescu.
La finalul celei de-a doua reprize Steaua este condusa cu scorul de 5-4. Pentru ros-albastrii au marcat Busila si Cristescu.
5-5 este scorul dupa a treia repriza.
CSM Oradea reuseste sa invinga cu scorul general de 7-6 pe Steaua. in ultima repriza pentru stelisti a inscris Negrean.
Dupa aceasta victorie, Oradea se distanteaza la 3 puncte in clasament.
