FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ultimul meci!

fcsteaua.ro25.02.2009 08:36

Steaua Stirom Bucuresti a sustinut ieri ultimul meci din cadrul Turneului 2 al Campionatului National Superliga de polo pentru locurile 1-4 in fata ocupantei primului loc CSM Oradea.

 

Dupa doua victorii consecutive cu Rapid 6 - 3 (0 - 1, 2 - 1, 4 - 0, 0 - 1) si cu Dinamo 7 - 8 (2 - 2, 2 - 2, 1 - 3, 2 - 1) , Steaua a pierdut dupa o partida echilibrata, ramanand la 3 puncte in spatele liderului CSM Oradea.

 

CSM Oradea - CSA Steaua STIROM Bucuresti 7-6 (2-2, 3-2, 0-1, 2-1)

 

Steaua: Nenciu- Gospodinov, Mușat, Chioveanu 1, V. Cristescu 2, B. Matei, Bușilã 2 (1 de la 5 metri), Stancu, T. Negrean 1, Cojocariu.

 

 

Clasamentul dupa al doilea turneu final:

 

 

1. Oradea 34 28 3 3 575-188 59p.

 

2. Steaua 34 27 2 5 435-172 56p.

 

3. Dinamo 34 26 1 7 484-199 53p.

 

4. Rapid 34 14 1 19 286-311 29p.

 

Dupa prima repriza scorul este 2-2, pentru Steaua au inscris Chioveanu si Cristescu.

 

La finalul celei de-a doua reprize Steaua este condusa cu scorul de 5-4. Pentru ros-albastrii au marcat Busila si Cristescu.

 

5-5 este scorul dupa a treia repriza.

 

CSM Oradea reuseste sa invinga cu scorul general de 7-6 pe Steaua. in ultima repriza pentru stelisti a inscris Negrean.

 

Dupa aceasta victorie, Oradea se distanteaza la 3 puncte in clasament.

puyol25.02.2009 11:20

cate puncte se dau la victorie? :)

Lari25.02.2009 11:50

Doua.

 

Am speranta ca putem invinge, dar trebuie sa ne aparam mult mai atent decat am facut-o cu Dinamo si chiar cu Rapid.

 

HAI BAIETI!

Lari25.02.2009 14:24

2-2 dupa prima repriza. am marcat prin Chioveanu si Cristescu.

 

Nu am condus niciodata, insa ne aparam mai bine ca in primele doua zile ale turneului.

 

Putem invinge astazi!

 

FORZA Steaua!

 

LE: 5-4 dupa a doua repriza.

 

Am condus cu 3-2 prin golul senzational al lui Busila, apoi nu am reusit niciun sut spre poarta, macar, oradenii desprinzandu-se la 5-3. Am marcat apoi cu un minut inainte de pauza prin excelentul Razvan Cristescu.

 

Nu am forta in atac, din pacate. Devine o boala chestia asta la clubul Steaua :wall:

 

LE2: S-a marcat un singur gol in cea de-a treia repriza, Busila izbutind sa egaleze la 5 printr-o lovitura de pedeapsa. Din pacate, avem 3 eliminati din joc: Ivan, Musat si Gospodinov, care au fost eliminati de cate 3 ori. Vom incepe ultima repriza cu o noua penalizare, Cristescu fiind penalizat.

maye25.02.2009 15:09

6-6.hai baietii!

7-6 finalVictorie Oradea.

Steaua ramane pe 2.

Lari25.02.2009 15:21

Am pierdut cu 7-6. In ultima repriza am marcat primii, prin Negrean, in urma unui contraatac fantastic, insa am primit doua goluri (unul din vina lui Bertini Nenciu, la coltul scurt), iar pana la final nu ne-am mai apropiat periculos de poarta adversa.

 

Ne-am aparat prea aproape de buturile proprii, am atac ca la fotbal, plimband mingea pentru a o pierde si nu am avut nicio idee clara de a ne depasi adversarul.