FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cristocea se desparte oficial de Steaua (SteauaFC.com)!

fcsteaua.ro24.02.2009 15:41

FC Steaua anunta faptul ca marti, 24 februarie, de comun acord cu Vasilica Cristocea, a fost reziliat contractul dintre acesta si clubul nostru. FC Steaua ii multumeste pentru perioada petrecuta in tricoul ros-albastru si ii doreste mult succes in cariera de fotbalist profesionist.

 

Cristocea, care este unul dintre cei mai talentati mijlocasi din fotbalul romanesc, a sosit la Steaua la mijlocul sezonului 2005/2006.

 

A debutat in Liga 1 cu Farul Constanta, cu doua zile inainte de a implini 19 ani. Inainte de a se transfera la Steaua, a jucat o finala a Cupei Romaniei cu Farul, in sezonul 2004/2005, pierduta in fata lui Dinamo.

 

Pentru Steaua a jucat prima data intr-o partida cu FC Arges, scor 0-0, disputata pe stadionul "Lia Manoliu" (12 martie 2005).

 

Are in palmares un titlu de campion cu Steaua, o semifinala a Cupei UEFA in sezonul 2005/2006 si doua participari consecutive in UEFA Champions League. In ultimul an, a evoluat pentru echipa a doua a clubului nostru.

 

A mai evoluat pentru Carsium Harsova si FC Farul Constanta.

MoWeed24.02.2009 15:49

Era si timpul.

Nu de alta, dar mai bine ar juca jucatori tineri la echipa a 2-a decat jucatori terminati...

Lari24.02.2009 16:07

A jucat bine si foarte bine pe vremea lui Olaroiu, absolut penibil in rest.

 

Multumim pentru golul de 1-1 din "Groapa" si pentru toate evolutiile tale bune.

 

Totusi, nu pot uita cum, la acel meci cu FC Sevilla din Cupa UEFA, 0-2 pe Ghencea, se ascundea in spatele spanililor ca sa nu primeasca pase, alerga tot timpul in contratimp cu echipa si, cand primea mingea, dadea sa scape de ea. Si nu a fost singurul meci in care s-a comportat asa.

 

SUCCES in tot ce-ti propui!

redondo24.02.2009 16:17

Multumim pentru acel gol cu Dinamo si succes

maye24.02.2009 16:25

Succes in viata!

Si multumin pentru ca ai facut parte din echipa!dar mai ales MULTUMIM pentru golul inscris spurcatilor!

enjoy25.02.2009 22:27

goooool Carstocea!