FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Incidente la meciul de volei - Steaua - Unirea Dej

fcsteaua.ro24.02.2009 11:52

 

Sambata de la ora 16:00 se va un nou derby Steaua-Dinamo, de aceasta data, ciocnirea dintre cele doua cluburi avand loc la volei.

Meciul se va juca in sala Extreme aflata langa supermarketul Billa Titan, o sala fara tribune.

 

 

Favorita pentru acest meci este echipa gazda tinand cont ca voleibalistii nostri nu au mai castigat o partida de 3 etape, pierzand miercuri meciul din cupa Romaniei in deplasare cu Piatra Neamt, scor 1-3, si inainte 3 etape inainte de terminarea sezonului regulat risca sa piarda play-offul in care se califica numai primele 8 clasate.

In tur Steaua a castigat cu scorul de 3:1.

 

 

 

Sambata in sala Mihai Viteazul s-a jucat meciul din cadrul etapei a XIX-a a Diviziei A1 masculine. Steaua, clasata pe locul 8, a intalnit echipa de pe locul 9 Unirea Dej, meci foarte important pentru stabilirea locului 8, ultimul care duce in play-off.

 

Dupa 4 seturi dispute pe care cele doua echipe si le-au impartit s-a intrat in setul decisiv.

 

In acest set echipele au mers cap la cap pana la scorul de 13-13. La scorul de 14-13 in favoarea oaspetilor tusierul a aratat o minge out si astfel se restabilea egalitatea, insa arbitrul principal, constanteanul Lucian Vlad a trecut peste aceasta decizie si a dat punct si meci echipei din Dej.

 

Aceasta decizie a starnit mania tuturor stelistilor din sala. Daca jucatorii si antrenorul au protestat vehement, unul din oficialii echipei noastre a sarit la arbitrul care gresise decisiv bruscandu-l si apoi rupand foaia de arbitraj.

 

Dupa aceste incidente se asteapta decizia comisiilor de specialitate ale federatie, observatorul acestui joc fiind chiar secretarul general al FRV, fiind posibile niste sanctiuni pentru oficialii stelisti si daca se va constata ca arbitrul a gresit se poate hotara recujarea jocului.

 

Dupa acest meci Steaua ramane pe 8 insa ultimele 3 etape sunt foarte dificile pentru voleibalistii nostri care au de infruntat primele 3 clasate si au nevoie de victorii pentru a putea accede in play-off.

 

 

Tupac Amaru24.02.2009 15:21

Uite inca un motiv pentru care nu mai contam in sporturile de echipa: nu avem sali. Cica sala Extreme! Asta e nume de disco club, nu de sala de sport....

escape26.02.2009 00:15

sambata 28 februarie sala T. Noi Dinamo - Steaua ora 16:00

 

sala extreme este de fapt o sala particulara de agrement...fara tribune. acolo se face si aerobic si culturism si mai nou echipele de masculin si feminin ale echipei Dinamo isi disputa meciurile din divizia A (!!!!) in aceasta sala. nu mai are rost sa va descriu cum arata vestiarul arbitrilor...

muie_dinamo26.02.2009 10:14

neam confruntat cu mari incidente..echipa Unirea dej a venit cu o masina de suporteri,probabil batausi, dintre care de departe cel mai violent era un barbat cu sapca si gluga peste cap care era tinut in lanturi de colegi...aparent slabutz , " :bananadance: BUCUREL :bananadance: " este fiara carpatilor !!!!