FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Radoi l-a batut din nou pe Elton (OnlineSport)!

fcsteaua.ro23.02.2009 19:48

Mirel Radoi s-a calificat in finala Cupei Coroanei Printului dupa ce a trecut in semifinale de formatia lui Elton, Al Nasr, scor 1-0. Radoi va avea ocazia sa castige primul trofeu in Arabia Saudita vineri.

 

La fix o luna dupa debutul la Al-Hilal, Mirel Radoi a intalnit din nou Al-Nasr. Ca si la debut, Radoi a avut din nou castig in duelul cu micutul brazilian Elton, pe care l-a blocat de fiecare data.

 

Mirel Radoi a fost integralist, a inceput ca mijlocas la incchidere, iar din minutul 40 a fost retras in centrul defensivei dupa eliminarea lui Al-Marshedi pentru un fault din postura de ultim aparator.

 

Fotbalistul pentru care sauditii au platit 6 milioane de euro a fost aproape de gol in minutul 24, cand a sutat langa bara de la 20 de metri, insa portarul lui Al-Nasr a scos cu un efort disperat.

 

Elton Xavier Gomes a fost si el integralist si, ca de fiecare data, a fost motorul lui Al-Nasr. Brazilianul putea marca in minutul 79, in urma unei lovituri libere de la 35 de metri care a intalnit transversala.

 

Singurul gol al partidei a fost reusit in minutul 6, de suedezul Christian Wilhelmsson. Acesta a sutat din unghi, fara speranta pentru cei de la Al-Nasr. Propus la Steaua de Cosmin Olaroiu, Al-Qahtani putea majora diferenta in repriza a doua.

 

In ultimul act al acestei competitii, care se desfasura pe 27 februarie, Al-Hilal va intalni pe Al-Shabab, care a trecut cu 3-1 de Al-Hazm.

 

piturca200223.02.2009 22:10

ce cauta o stire de genul asta pe site-ul suporterilor stelisti

Tupac Amaru24.02.2009 15:19

Mare jucator acest Radoi, mare antrenor acest Olaroiu...

 

c.ronaldo1724.02.2009 15:34
ce cauta o stire de genul asta pe site-ul suporterilor stelisti

 

Si ce stiri ai vrea pe viitor? "Tamas a fost prins beat", "Mutu a inscris 3 goluri pentru Fiorentina"?

piturca200224.02.2009 16:49
Si ce stiri ai vrea pe viitor? "Tamas a fost prins beat", "Mutu a inscris 3 goluri pentru Fiorentina"?

stiri despre fotbalul adevarat si de traditie

 

Mare jucator acest Radoi, mare antrenor acest Olaroiu...

nu trebuie sa fii ironic cu Radoi s-a transferat acolo exclusiv pentru partea financiara

danimarcu24.02.2009 18:23
ce cauta o stire de genul asta pe site-ul suporterilor stelisti

Dar ce site e asta?Nu cumva al suporterilor stelisti?

Vezi vreo legatura intre Radoi-Olaroiu-Elton si Steaua?...

E absolut normal sa se publice informatii despre fostii stelisti. :thumbsup:

 

piturca200224.02.2009 20:45
Dar ce site e asta?Nu cumva al suporterilor stelisti?

Vezi vreo legatura intre Radoi-Olaroiu-Elton si Steaua?...

E absolut normal sa se publice informatii despre fostii stelisti. :thumbsup:

dar nu din campionatul arabiei saudite Radoi s-a dus acolo doar pentru bani nivelul fiind foarte scazut iar traditia inexistenta

Catalyn0724.02.2009 21:55
dar nu din campionatul arabiei saudite Radoi s-a dus acolo doar pentru bani nivelul fiind foarte scazut iar traditia inexistenta

 

daca nu iti convine poti sa nu dai click pe articolul asta. E asa de simplu...

Tupac Amaru25.02.2009 07:38
nu trebuie sa fii ironic cu Radoi s-a transferat acolo exclusiv pentru partea financiara

 

Ba tocmai de-aia trebuie ironizat: a lasat fotbalul pentru bani.

La fel ca si Olaroiu.

 

Daca sunt asa de buni, de ce nu s-au dus la echipe din fotbalul adevarat? Si aia au bani, dar platesc valorile, nu pupincuristii!

cristian8626.02.2009 12:06
Ba tocmai de-aia trebuie ironizat: a lasat fotbalul pentru bani.

La fel ca si Olaroiu.

 

Daca sunt asa de buni, de ce nu s-au dus la echipe din fotbalul adevarat? Si aia au bani, dar platesc valorile, nu pupincuristii!

 

mai tupac, si tu nu ai pleca la arabi pentru bani ?:P

Soare, petrol, albastru oceanului (asta prin extremitati).

Eu m-as duce maine. :P

redondo26.02.2009 14:00

Da frate....te duci pentru bani...e normal.Dar sa lasam vrajeala conform careia e cine stie ce fotbal acolo.E semiamatorism,ce mai...

cristian8626.02.2009 14:31
Da frate....te duci pentru bani...e normal.Dar sa lasam vrajeala conform careia e cine stie ce fotbal acolo.E semiamatorism,ce mai...

 

semiamatorism ? ne bat aia de ne usuca !