FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Cupelor 1/8: CSA STEAUA MFA - PEVAFERSA VALLADOLID

fcsteaua.ro14.02.2009 08:25

Sambata de la ora 19:00 in sala "Romeo Iamandi" din Buzau Steaua MFA a infruntat semifinalista sezonului trecut din Cupa Cupelor, reprezentanta Asobal, Pevafersa Valladolid

 

In mansa tur din Cupa Cupelor Steaua MFA a pierdut acasa la un scor care nu ii mai da dreptul sa spere la o calificare in sferturile de finala. Dupa un meci dominat de spanioli in care Steaua a incercat sa stea cat mai aproape pe tabela de adversari, in final deficitul a fost de 6 goluri imposibil de remontat in fata echipei clasate pe locul 4 din Asobal.

 

Pentru Steaua au marcat: Rudici 4, Vujadinovici 4, Mazilu 3, Georgescu 3, Stavrositu 3, Novanc 3, Sania 2, Savenco 2, Ilies 1, Cian 1, Laufceac 1

 

Returul va avea loc sambata viitoare de la ora 21:00 in sala Huerta del Rey din Valladolid.

 

Viorel Mazilu: Ne pare rãu cã nu am putut cîștiga azi, am fi dorit sã dedicãm succesul fostului nostru coechipier, Marian Cozma, dar am întîlnit o echipã mult prea puternicã. Cred cã am avut însã un sezon bun în Europa și de asta trebuie sã fim mîndri.

 

la14.02.2009 13:59

bravo ma sa jucati la buzau;)..daca jucati in Bucuresti avea ceva?

f234567k14.02.2009 14:36

Chiar nu se poate inchiria sala Polivalenta?

floroflores14.02.2009 15:26

daaaaa....mare pacat ca nu se joaca in Bucuresti....se rupea Polivalenta-n 14...

Lari14.02.2009 17:09

Incepe meciul!

 

HAI BAIETI!!!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE14.02.2009 17:14

de ce buzau, de ce, forza Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Lari14.02.2009 17:18

Din cate stiu, la Buzau este singura sala care a obtinut omologarea EHF. Parca la Polivalenta se faceau niste lucrari...

 

Ivezic a aparat un 7 metri! BRAVO!

 

Inca un meci inceput slab, insa...

la14.02.2009 17:21

se putea juca in Polivalenat sau la Chiajna

MoWeed14.02.2009 17:21

Hai baietii, sa fie intr-un ceas bun

Lari14.02.2009 17:54

10-15 la pauza.

 

Ne termina astia.

 

Totusi, sper la un miracol dupa pauza. Cu o aparare ceva mai avansata si mai agresiva si cu mai multa concentrare la finalizare (iar ratam mult din pozitii foarte bune...), putem face fata decent ibericilor.

MoWeed14.02.2009 17:58

In prima repriza s-a vazut clar ca spaniolii au fost mult mai buni :no::(

floroflores14.02.2009 18:13
In prima repriza s-a vazut clar ca spaniolii au fost mult mai buni :no::(

au fost mult mai fresh,mai proaspeti fizic...dar ii batem la 2 goluri diferenta!!!

redondo14.02.2009 18:41

27-33...ne-au terminat. Lasa ca batem la 7 goluri la ei.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE14.02.2009 22:02
27-33...ne-au terminat. Lasa ca batem la 7 goluri la ei.

 

 

 

ii batem peste 20 ani la 7 goluri.

maye14.02.2009 22:20

pacat...

Padrese15.02.2009 06:42

Din pacate echipa e foarte subtire avem 16 jucatori din care 4 portari, un junior si Bozo Rudic care are o varsta si trebuie sa si indeplineasca rolul de antrenor.

Am inteles ca in saptamana dinaintea meciului au fost si ceva probleme cu participarea la inmormantarea lui Marian Cozma, presedintele Cazacu amenintand pe orice se va duce ca va fi suspendat, razgandindu-se in ultimul moment, insa prea tarziu pentru a mai putea ajunge cineva.

Tupac Amaru15.02.2009 17:28

Din pacate, acest Cazacu are un comportament uneori destul de becalian.

In alta ordine de idei, infrangerea nu trebuie sa ne demoralizeze.

Bine, si Mazilu o luase pe aratura, zicea ca sansele sunt 60%-40% pentru ei.

Probabil ca daca scorul era in favoarea noastra, ne consideram calificati.

Stravechile probleme romanesti.....

 

Pur si simplu trebuie sa mergem acolo ca sa jucam handbal. Cat putem de bine.

Saramago16.02.2009 07:44

Echipa din Valladolid a fost mult mai buna. Combinatiile elevilor lui Juan Pastor (cel mai bun tehnician spaniol; a obtinut titlul mondial in 2005 si bronzul olimpic in 2008...fara el Spania a capotat la recentele mondiale!!) au despicat apararea noastra exact in centru...restul a fost o chestiune de tehnica, iar Milosavjevic&comp. nu aveau cum sa dea gres!

...acum e important sa batem pe Minaur si sa-i egalam la puncte pe dinamovisti, care, dupa cum au jucat la Suceava (au pierdut cu 6 goluri in ciuda faptului ca au fost ajutati de arbitri pitesteni Barbu si Nica!!), nu au nicio sansa la Bacau!

Marius16.02.2009 08:08

Valladolid a fost, nu mai buna, ci mai pragmatica. Nu pot sa cred cat de mult am ratat.

4steaua16.02.2009 12:07

determinare au avut, s-a vazut ca au vrut sa castige meciul asta pentru Marian, dar atat au putut. au ratat enorm, absurd, ne-am bazat prea mult pe pivot, pe extreme am fost pur si simplu inexistenti

 

altfel, e absolut jenant sa nu avem o sala de handbal omologata in Bucuresti