FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Antrenorul lui Aalborg nu a vorbit cu Gazeta Sporturilor (SteauaFC.com)!

fcsteaua.ro11.02.2009 07:05

FC Steaua își exprimã dezacordul fațã de modul de a face presa al jurnaliștilor Gazetei Sporturilor, Dan Udrea și Cãtãlin Gheorghiu, care continuã seria de minciuni scrise de-a lungul timpului despre clubul nostru, prin intermediul unui interviu inventat cu antrenorul celor de la Aalborg BK, Magnus Pehrsonn.

 

În primul rând, le atragem atenția acestora asupra faptului cã persoana cu care au dialogat la sfârșitul partidei și a cãrei fotografie a fost publicatã în Gazeta Sporturilor este Allan Kuhn, antrenorul secund al celor de la Aalborg BK. Acesta are 41 de ani și face parte din staff-ul echipei din 2006, în timp ce antrenorul principal, Magnus Pehrsson (32 de ani), a fost instalat în funcție pe data de 1 ianuarie 2009.

 

În al doilea rând, dupã ce a fost contactat de reprezentanții clubului nostru, domnul Kuhn ne-a confirmat faptul cã a oferit câteva declarații unor ziariști români, însã strict referitor la partidã și nu a fãcut nicio referire la adresa jocului Stelei, din simplul motiv cã nu este problema domniei sale sã analizeze stilul de joc al echipei noastre. De asemenea, acesta și-a exprimat regretul cu privire la cele apãrute în ziar și sperã cã nu a lezat imaginea clubului Steaua.

 

Facem un apel cãtre reprezentanții presei românești sã se documenteze cu foarte mare atenție înainte de a scrie un articol și sã încerce, în masura în care pot și le permite conștiința, sã publice doar adevarul în ziarele pentru care lucreazã.

 

FC Steaua București

Fane11.02.2009 08:00

N-ai cu cine bah....niste tzarani !

Bodanel11.02.2009 08:06

Daca erau tarani ar fi avut bun simt si n-ar fi scris asa ceva. Astia sunt din specia lui Becali.

Astristul11.02.2009 09:13

Bun, deci pan' la urma a fost o minciuna interviul ala, dar totusi, o minciuna adevarata. Multe din pasajele acelei "minciuni" sunt reale in tactica de joc a Stelei! :(

forzateaua

mountytoma11.02.2009 11:08

sunt de acord ca gsp e un kkt.

 

dar pe de alta parte mi-e sila de furia de tip comunist a celor de la club. in interviul ala se punea degetul pe rana! toate chestiile alea sunt prea adevarate ca sa fie inventate de niste prostivani de la gazeta prosturilor cum bine a botezat-o cineva aici.

 

Lacatus si Argaseala ar trebui sa isi puna in rama articolul ala. in mod normal trebuiau sa plateasca bani buni pentru a afla ce au de imbunatatit!

c.ronaldo1711.02.2009 13:11

@mountytoma

 

Daca GSP vrea sa puna degetul pe rana ar putea sa scrie "Dan Udrea: Jocul Stelei nu merge!" si nu "Magnus Pehrsson: Jocul Stelei nu merge!".

Tupac Amaru11.02.2009 14:03

Explicabil. Omul a vorbit in somn sau, mai rau, cei de la Mazeta Sporturilor au visat ca antrenorul lui Aalborg visa si vorbea in somn.

Un fel de vis in vis.

Oricum, bagabontii astia (ziaristii) sunt niste creaturi demne de tot rasul!

mountytoma11.02.2009 14:13
Daca GSP vrea sa puna degetul pe rana ar putea sa scrie "Dan Udrea: Jocul Stelei nu merge!" si nu "Magnus Pehrsson: Jocul Stelei nu merge!".

 

amice, pe tine te doare mai tare ca au mintit gaozetarii? da-i in p..a ma-sii de dobitoci!

 

pe mine ma doare, si inca rau de tot, ca echipa nu joaca nimic! asta ar trebui sa fie grija si a lui Lacatus, si a lui Argaseala! dar ei fac acum munca de public relations :wall:

Lari11.02.2009 14:20

Clubul asta are un departament destul de bun de presa. Ei fac public relations, nu Laca, nu "nea Vali".

c.ronaldo1711.02.2009 14:40
amice, pe tine te doare mai tare ca au mintit gaozetarii? da-i in p..a ma-sii de dobitoci!

 

pe mine ma doare, si inca rau de tot, ca echipa nu joaca nimic! asta ar trebui sa fie grija si a lui Lacatus, si a lui Argaseala! dar ei fac acum munca de public relations :wall:

 

Vrei sa spui ca Lacatus a stat sa sune in Danemarca dupa baietii astia de la Aalborg?!

MoWeed11.02.2009 14:44

Faptul ca o mare parte din ce ar fi zis "antrenorul lui Aalborg" e adevarat nu are relevanta. gesepe nu avea dreptul sa inventeze un interviu doar ca sa atace Steaua

Adrian11.02.2009 14:55

Bai oamenilor, you're missing the point!!!

 

Articolul asta nu voia sa atraga atentia asupra faptului ca "antrenorul" lui Aalborg a zis.

Articolul asta vrea sa atraga atentia asupra jocului Stelei, joc care nu merge deloc.

 

Faptul ca ala nu a zis nimic arata doar ca astia de la gazeta prosturilor sunt niste jigodii dar nu inseamna ca ce au scris acolo nu e adevarat.

 

Din pacate, e foarte adevarat.

 

Steaua ar trebui sa dea in judecata gazeta prosturilor pentru ca a incercat sa induca suporterii in eroare si sa strice imaginea clubului printr-un interviu inventat.

La fel ar trebui sa procedeze si secundul lui Aalborg(sau manager, ce e).

Iar cei 2 oameni care au facut interviul ar trebui dati afara din presa pe viata.

 

Dar, repet, adevarul e ca jocul Stelei nu merge si ca tot ce e inventat in acel articol arata adevarul gol-golut.

Punker Boy11.02.2009 16:34

tipic presei din Romania. mai ales gsp...mi-e scarba.

grizzly11.02.2009 18:47

busted! oamenii sunt chiar penibili. in locul lor as desfiinta ziarul si m-as apuca sa vand cartofi in piata. asta daca as avea un oarecare dram de onoare.

mountytoma12.02.2009 15:53
Bai oamenilor, you're missing the point!!!

 

Articolul asta nu voia sa atraga atentia asupra faptului ca "antrenorul" lui Aalborg a zis.

Articolul asta vrea sa atraga atentia asupra jocului Stelei, joc care nu merge deloc.

 

Faptul ca ala nu a zis nimic arata doar ca astia de la gazeta prosturilor sunt niste jigodii dar nu inseamna ca ce au scris acolo nu e adevarat.

 

Din pacate, e foarte adevarat.

 

Steaua ar trebui sa dea in judecata gazeta prosturilor pentru ca a incercat sa induca suporterii in eroare si sa strice imaginea clubului printr-un interviu inventat.

La fel ar trebui sa procedeze si secundul lui Aalborg(sau manager, ce e).

Iar cei 2 oameni care au facut interviul ar trebui dati afara din presa pe viata.

 

Dar, repet, adevarul e ca jocul Stelei nu merge si ca tot ce e inventat in acel articol arata adevarul gol-golut.

 

multumesc adriane. cam asta voiam sa zic, dar tie ti-a iesit mai bine.