FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pedriel: "Nimic nu este imposibil"

fcsteaua.ro07.02.2009 18:14

Sâmbãtã, a fost rândul atacantului bolivian Ricardo Pedriel sã dea un interviu în cantonamentul de la Oliva Nova.

 

Iatã declarațiile sale, așa cum au apãrut pe site-ul oficial al clubului:

 

Ca sã joc titular, trebuie sã mã antrenez foarte bine și sã muncesc. Nimic nu este imposibil. Pentru a reuși sã ating acest obiectiv, trebuie sã demonstrez la antrenamente cã merit sa joc.

 

Vin dupã o operație și muncesc foarte mult pentru a avea o formã bunã și pentru a ajuta echipa atunci când va fi nevoie de mine. În fotbal, este normal sã existe și accidentãri. Unele sunt mai grave, dar trebuie sã treci peste ele. Ușor-ușor, în fiecare zi muncești mai mult și trebuie sã revii la o formã normalã.

 

Fotbalul din România se joacã mai rapid, iar jucãtorii sunt mai tehnici. Diferențe mari sunt la nivelul de pregãtire tacticã a partidelor. În Bolivia, trebuie sã joci la altitudine mare, însã te obișnuiești cu timpul. ªi acolo existã tensiuni și presiunea publicului și a oamenilor de fotbal. Acest sport este la fel peste tot în lume, însã la nivel diferit. ªtiam de Steaua chiar dinainte de a veni aici, deoarece urmãream UEFA Champions League și am vãzut echipa jucând în acea competiție.

 

Viața mea personalã nu s-a schimbat foarte mult de la venirea în România, deoarece locuiesc și aici singur, la fel ca acolo. Mã simt foarte comod în București, imi place România și consider cã singura problemã în Capitalã este aglomerația.

 

SteauaFC.com

 

redondo07.02.2009 19:39

Acest baiat are foarte mult bun simt.

kaymack07.02.2009 20:29

BV si succes.Sper sa demonstrezi ca ai valoare de Steaua.Si eu unul stiu ca ai!SPRE 24! (ps:ati cam uitat ca mai avem un campionat care trebuie sa il castigam cu atatea stenograme) in paranteza e pt suporteri.

maye07.02.2009 22:20
Acest baiat are foarte mult bun simt.

Mult mai mult decat au unii..."consacrati"...

clausblaus08.02.2009 01:24

Sper sa demonstreze acelasi "bun simt" si pe teren.

Am incredere in Pedriel!

:steag_cruce_invers:

Tupac Amaru08.02.2009 07:11
Mult mai mult decat au unii..."consacrati"...

 

Aveti dreptate. Din pacate, tocmai de-aia nu-l vom mai vedea prea curand jucand la echipa mare!

MoWeed08.02.2009 08:40

Eu ii doresc sa ajunga sa joace..

4_ever_steaua08.02.2009 09:50

sa speram ca va juca la prima echipa..insa cu `comenzile` oierului e greu de crezut...

Korado08.02.2009 12:06

Bravo , a demonstrat ca are personalitate.

Daca mai are si un eventual hoooo Dinamo in el, e clar e Stelist.