Am vazut discutii despre noul antrenor stelist. Este unanima parerea ca acesta a gresit in "dubla" cu Rosenborg, si ma raliez la ea. Dar, poate ca n-ar strica sa avem rabdare cu Oleg. Miei personal imi place cum (ce) joaca Steaua. Mai putin ineficacitatea. Exasperanta uneori. Ineficacitate care a dus la ratarea calificarii in grupele Ligii. Oleg a gresit si la Bucuresti, cand a ales sa mearga pe mana acestui Cristea, total depasit de fotbal; a gresit si la Rosenborg cand a ales sa faca experimente. Cert este ca are ceva bile negre. (Nu mai vorbesc de supercupa...).
Totusi, una peste alta, mie imi place cum joaca Steaua. Are momente cand joaca incantator (cand are parte de gazon bun). Imi place jocul fantezist pe care uneori il dezvolta si-mi aduce aminte de Steaua vitezistilor. Mai lipseste uneori golul, dar am vazut destule faze spectacol. Sa nu uitam ca in era Zenga, aveam parte de meciuri "inchise", tacticizate. Mi se pare ca Oleg a adus din nou fantezia Stelei de alta-data. Si tocmai pentru acest lucru as vrea ca toti stelistii sa ii acorde credit in continuare, cel putin o perioada de timp. E posibil ca eu sa ma insel, si voi sa nu aveti aceeasi parere despre jocul Stelei. As vrea sa va spuneti parerea totusi.
S-a gresit, e dureros... Sincer, ma doare ratarea calificarii, dar eu as paria in continuare pe Protasov. Ce ziceti?
