FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Poloistii, invinsi de Dinamo

fcsteaua.ro06.02.2009 16:38

Vineri, sambata si duminica s-a jucat la bazinul Floreasca primul turneu final al Superligii Nationale de Polo. Steaua pornea acest turneu din postura de lider cu 1 punct avans in fata celor de la CSM Oradea, totusi o decizie bizara a organizatorilor a facut ca echipa noastra sa joace cu echipa de pe locul 3, Dinamo si nu cu echipa de pe locul 4 adica Rapid in primul meci.

 

Astfel vineri s-a jucat derby-ul impotriva lui Dinamo pe care din pacate jucatorii stelisti l-au pierdut in ultima repriza dupa ce in celelalte 3 echipele mersesera cap la cap, pierzand si sefia clasamentului implicit.

 

Sambata Steaua a infruntat echipa cea mai facila din turneu, Rapid, reusind sa se impuna fara probleme cu scorul de 10-2

si dupa un meci controlat in totalitate.

 

In ultima zi de turneu ros-albastrii au avut de infruntat campioana, CSM Oradea, o victorie ducandu-i din nou pe primul loc.

 

Dupa un meci incrancenat in care Busila si compania au avut un gol in dezavantaj destul de mult timp si s-au lovit de interventiile miraculoase ale portarului oradean, cele doua echipe au terminat indecis, lasand transarea castigatorului pentru urmatoarele turnee.

 

Iata desfasurarea celor 3 meciuri:

 

Vineri: Steaua - Dinamo 3:5

R1

1:0 Krstic

1:1 Busila

 

R2

-

 

R3

1:2 Giuclea

2:2 Edi Andrei

 

R4

3:2 Alex Matei (5m)

4:2 Relu Georgescu

4:3 Negrean

5:3 Krstic

 

Sambata : Steaua - Rapid 10-2

 

R1

1:0 Negrean

1:1 Mateias

2:1 Georgescu

3:1 Cristescu

 

R2

4:1 Gospodinov

5:1 Gospodinov

6:1 Gospodinov

7:1 Negrean (5m)

 

R3

7:2 Ciobanu

8:2 Georgescu

9:2 Cojocariu

 

R4

10:2 Matei

 

 

Duminica: Steaua - CSM Oradea 5-5

 

R1

1:0 Cristescu

1:1 Monostori

1:2 Cretu

 

R2

2:2 Ghiban

 

R3

3:2 Monostori

3:3 Negrean

3:4 Diaconu

 

R4

4:4 Cristescu

5:4 Diaconu

5:5 Gospodinov

 

 

Dupa acest turneu clasamentul arata in felul urmator:

 

1. CSM Oradea 53 p.

2. Steaua 52 p.

3. Dinamo 51 p.

4. Rapid 29 p.

 

cetateandeonoare06.02.2009 16:44

pacat ca nu iam batut .. Steaua a ratat foarte mult .. Hagiu mai avea putin si plangea dupa meci,dovada ca si la polo Steaua-Dinamo inseamna mult .. Forza CSA Steaua !!! atat si nimic mai mult

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.02.2009 19:32

CE AM AUZIT AZI DE LA ASA ZISI SUPORTERI, SPER CA NU MAI AUD NICIODATA.

floroflores06.02.2009 19:59
CE AM AUZIT AZI DE LA ASA ZISI SUPORTERI, SPER CA NU MAI AUD NICIODATA.

poti fi mai explicit ???

Stanici06.02.2009 20:06

Cantece de gradinita, ce sa fie... Si maine ma duc si io, i-ote asa, de-al dracu'!

cetateandeonoare07.02.2009 15:17

cei care cantau nu erau suporteri stelisti .. erau soldati

zob7907.02.2009 15:37

Azi i-am scufundat pe ciorex, scor 10-2

Maine meci important cu CSM Oradea. Oradenii le-au dat-o pe sub coada potailor scirbavnice, asa ca maine putem reveni pe primul loc.

Daniel-Ionut08.02.2009 10:15

Au mai putut Rapidistii sa "zboare" spre casa dupa meciul asta? :yeahh: