FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Windows 7

cristy.steaua2105.02.2009 21:59

Salut,

Am creat acest topic pentru a comenta in special despre Windows 7 beta. Pana in prezent am avut XP, dar acum am instalat Windows 7 si sunt multumit de el. Chiar nu ma asteptam la asa ceva. Si desingul este foarte reusit si mai ales viteza cu care ruleaza.

 

 

 

Astept parerile sau sfaturile voastre.. :rolleyes::steag_sah_mic:

Azzido05.02.2009 22:19

si vrei sa-mi spui ca nu are buguri majore?

 

gio_stgloria05.02.2009 22:28

cine are windows 7 ? :crazy:

cristy.steaua2106.02.2009 10:26
si vrei sa-mi spui ca nu are buguri majore?

 

adica??:D

1uLy4Nn27.02.2009 17:42

nu. nu are buguri majore..nu prea merg jocurile astea mai noi insa in rest este foarte ok..licenta gratuita pana la 1 august,,al nostru e :P

ebonyc01.07.2009 14:44

Eu am build 7100 si se misca impecabil. Mai bine decat server 2008 chiar. Nu am avut nicio problema de 2 luni. Merge superb.

Bodanel01.07.2009 15:32

Si eu il am de vreo 2 luni. Se misca bine desi a mai dat-o in balarii de vreo 2 ori. Cred ca la data lansarii va fi cu MUUUUUUUUUULT mai bun decat vista. Eu o sa sar direct de la XP la 7. N-am putut sa suport niciodata vista.

 

P.S. Ieri s-a lansat Firefox 3.5. Intr-adevar incarca paginile cu mult mai repede decat ie sau versiunile anterioare de firefox dar nu bate inca chrome.

bodanelu01.07.2009 16:47

si eu o sa fiu un saritor de la xp la 7. Numai lucruri bune am auzit despre el.

xtrip01.07.2009 17:05

Eu il folosesc...de ceva vreme si la servici si acasa. Sunt de-a dreptul captivat...e cel mai bun sistem de operare pe care Microsoft l-a scos pana acum. E f stabil..rapid, si multe detalii care plac ochiului. E cred, primul sistem de operare pe care sunt dispus sa il cumpar.

 

Si ..a zis cinva mai devreme chrome e cel mai rapid browser, gresit!..in toate testele cel mai tare e Safari de la apple. E extrem de rapid.

Bodanel02.07.2009 10:49

@xtrip

 

il testez si eu. e intr-adevar destul de rapid insa mi se pare ca bate chrome. nu vad mare diferenta intre ele insa safari e mai aratos.

cristy.steaua2119.11.2009 20:09

mai foloseste careva windows 7?

gio_stgloria19.11.2009 20:43

mananca mai mult ca xp ?

bodanelu19.11.2009 21:42

da, clar mananca mai mult dar nu cat vista. XP-ul e facut in 2003 ce calculatoare erau atunci si ce exista acum?

placa video pentru efectele grafice.. memorie RAM cam minimi 2 gb, Hdd-u destul de mare..

Vlad Bogdan20.11.2009 12:45

L-am avut instalat 2 saptamani. Manca 800 mb de ram nefacand nimic! + buguri, programe ce nu aparusera atunci pt el m-au determinat sa revin la xp sp3.

Parerea mea este ca pana nu apare macar sp1 la win 7 nu merita instalat.

 

 

ps. Nu am o rasnita, am 3 gb de ram...

bodanelu20.11.2009 12:51

si eu am 2, si da mananca 800 mb. Dar in cele mai crunte aplicatii nu urca mai mult de 1400 mb... si am doar 2 gb..

Le reseau pansant22.11.2009 01:50

cat ocupa asta instalat pe hard? e mai spatios ca vista? eu cand am vazut cat ocupa vista era sa fac infarct, 15 giga imediat dupa instalare, acum C-ul are peste 30 si nu am decat autocad, corel si photoshop instalat, fara poze, fara filme fara nimic altceva. Cum sta cu compatibilitatea intre programe, merge sa instalezi versiunile dupa 2005 sau e si asta fitos ca vista?

cristy.steaua2122.11.2009 08:22
cat ocupa asta instalat pe hard? e mai spatios ca vista? eu cand am vazut cat ocupa vista era sa fac infarct, 15 giga imediat dupa instalare, acum C-ul are peste 30 si nu am decat autocad, corel si photoshop instalat, fara poze, fara filme fara nimic altceva. Cum sta cu compatibilitatea intre programe, merge sa instalezi versiunile dupa 2005 sau e si asta fitos ca vista?

 

cam vreo 10-11 giga

 

majoritatea programelor merg...

daca vrei poti folosi XP Mode... care "manca" 1 Giga de memorie RAM :D

David22.11.2009 09:35

Am Win 7 Ultimate si pot spune ca este o bijuterie.Viteza de rulare nu mi-a creeat inca nici o problema,este infinit mai bun decat Vista,iar interfata este superba.

Vlad Bogdan22.11.2009 12:38

@Cristi.Steaua

 

mânca la timpul trecut nu mâncă :))

daca faci aluzie la postul meu :sleep:

iNsTiGaToR29.11.2009 09:15

Tot de la Xp la 7 o sa trec si eu dar inainte de toate am 2 intrebari :

-merg toate jocurile pe el? Se gasesc drivere(placa video,sunet,bios,placa de retea)?

Asta vreau si eu sa stiu, ca la cerinte n-am probleme, am 4.5 gb RAM :D

Kellerman29.11.2009 12:58

Da, se gaseste tot ce vrei. Instaleazal pe x64, ca la cati rami ai, merita.

AG15.12.2009 00:10

vreau si eu un link cu versiunea buna de windows 7

cristy.steaua2115.12.2009 07:16
vreau si eu un link cu versiunea buna de windows 7

 

 

cauta pe torrente... :)

AG15.12.2009 09:04

am gasit numai prostii

iNsTiGaToR15.12.2009 14:54
am gasit numai prostii

Fa-ti cont pe xtremezone.ro ...inregistrarea e gratuita acum in perioada Craciunului. Cauta pe acolo si o sa asesti,e un torent de vro 3.47 GB

Io azi am instalat windows7 (x64 ,adica 64 biti) si.... SUNT FOARTE MANDRU DE EL :D:D