Președintele Stelei, Valeriu Argãsealã, a comentat anunțul fãcut de patronul clubului, Gigi Becali, care a declarat cã ar vinde echipa pe o sumã de cinci milioane de euro. Oficialul stelist a mai declarat cã Becali se gândește sã vândã Steaua pentru cã este contestat de suporteri.
"Steaua nu este de vânzare în momentul acesta. Daca aș avea bani sã o cumpãr, cu siguranțã, Steaua nu s-ar vinde. Becali spune aceste lucruri vãzând și atitudinea suporterilor fațã de Copos, care nu ar trebui sã aibe parte de un asemena tratament. În aceeași situatie se aflã și Becali, iar suporterii tot sunt nemulțumiți.Steaua nu este de vânzare în momentul acesta", a spus Argãsealã.
