FC Steaua anunta faptul ca portarul Cosmin Andrei Vatca a fost imprumutat, pana la sfarsitul sezonului 2008-2009, la gruparea de Liga I Gaz Metan Medias. Acesta se va alatura lotului echipei ardelene la sfarsitul acestei saptamani, dupa ce se va intoarce din cantonamentul Stelei de la Oliva Nova. FC Steaua ii multumeste, ii ureaza mult succes la noua echipa si il asteapta inapoi la sfarsitul perioadei in care va fi imprumutat.
Acesta a declarat: Am decis sa accept oferta celor de la Gaz Metan deoarece imi doresc foarte mult sa apar. Vreau sa fac meciuri bune si sa revin la forma pe care am avut-o inainte de a fi transferat la Steaua. Nu stiu ce se va intampla din vara, insa ma bucur ca acum voi avea mai multe sanse de a evolua ca titular
SteauaFC.com
